- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Piłka ręczna. MOSiR podejmie swoich byłych zawodników

Fot. Marcin Kalinowski
- REKLAMA -

Dzisiaj o godzinie 18.00 w Hali Widowiskowo – Spportowej w Bochni zostanie rozegrany mecz grupy mistrzowskiej II ligi, w której MOSiR Bochnia podejmie AZS AGH Kraków. Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie, wszak wśród zawodników kadry drużyny gości znajdziemy byłych graczy bocheńskiego klubu.

Po dwóch rundach fazy zasadniczej bochnianie awansowali do fazy mistrzowskiej rozgrywek II ligi. Znaleźli się w ósemce najlepszych drużyn ligi, która walczyć będzie o awans. W nowej grupie znajduje się osiem zespołów, po cztery najlepsze z każdej z drugoligowych grup fazy zasadniczej. Wyjściowy dorobek punktowy zespołów odpowiada wynikom, jakie uzyskały z pozostałymi trzema ekipami, które awansowały do tej samej fazy rozgrywek. Powoduje to, że na starcie nowej części sezonu MOSiR zajmuje dopiero 7. lokatę z dorobkiem zaledwie 2 punktów. Prowadzi SPR Wisła Sandomierz z kompletem 18 „oczek”. Bochnianie mimo małego dorobku punktowego mają niewielkie straty (zaledwie 4 punkty) do piątej pozycji, którą zajmuje Grunwald Ruda Śląska, to powinien być cel dla podopiecznych Marcina Bożka na tę część sezonu. Ostatnie miejsce w tabeli jak na razie przypada rezerwom Vive Kielce.

Dzisiejszy rywal MOSiR-u, AZS AGH Kraków, jest trzeci do lidera traci tylko trzy punkty. Duża w tym zasługa byłych zawodników MOSiR-u Bochnia aktualnie reprezentujących krakowski klub. Kierujący AZS-em z fotela wiceprezesa (a jednocześnie członek zarządu Małopolskiego ZPR) Mateusz Zubik, którego bramki przez lata sprawiały wiele radości kibicom bocheńskiego szczypiornika, ma obecnie na swoim koncie 77. bramek, co klasyfikuje go na 10. miejscu w hierarchii strzelców bieżącego sezonu (najlepszy strzelec MOSiR-u Michał Dobrzański ma 88 trafień i zajmuje 6. pozycję). Zubika w rzucaniu bramek wspomagają aktywnie Mateusz Bujak – autor 60 trafień, Adrian Najuch – 42. Tylko w dwóch meczach zagrał jak na razie Mateusz Rogóż – kolejny były gracz MOSiR-u, a cały zespół wspiera wraz ze sztabem trenerskim Jakub Jewiarz. Wszyscy wymienieni jeszcze niewiele ponad rok temu reprezentowali barwy MOSiR-u.

Pary 1. kolejki grupy mistrzowskiej:
MOSiR Bochnia – AZS AGH Kraków 09.02.2019 godz. 19.00
VIRET CMC Zawiercie – SPR Grunwald Ruda Śląska
SPR Wisła Sandomierz – PGE VIVE II Kielce
MUKS Siódemka Mysłowice – AZS UJK Społem Kielce

Tabela przed fazą mistrzowską
1. SPR Wisła Sandomierz 6 18 181 – 149
2. AZS UJK Społem Kielce 6 15 195 – 161
3. AZS AGH Kraków 6 15 180 – 147
4. VIRET CMC Zawiercie 6 12 169 – 167
5. SPR Grunwald Ruda Śląska 6 6 175 – 193
6. MUKS Siódemka Mysłowice 6 4 154 – 158
7. MOSiR Bochnia 6 2 151 – 181
8. PGE VIVE II Kielce 6 0 128 – 177

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra