- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

MOSiR Bochnia zwycięzcą XXVI Międzynarodowego Turnieju Judo!

- REKLAMA -

W XXVI Międzynarodowym Turnieju Judo w Bochni zwycięzcami zostali gospodarze! Zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni wywalczyli 10 złotych, 5 srebrnych i 10 brązowych medali – tym samym uplasowali się na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej!

WYNIKI https://portal.judomanager.com/competition/xxvi_mtj2024

W XXVI edycji bocheńskiego turnieju wzięło udział 468 judoków, reprezentantów 41 klubów z 4 państw: Polski, Słowacji, Ukrainy i Irlandii.

Uroczystość otwarcia XXVI Międzynarodowego Turnieju Judo zaszczycili swoją obecnością Anna Wojakiewicz sekretarz Powiatu Bocheńskiego,
Wojciech Woźniczka zastępca burmistrza Miasta Bochnia, Robert Zaczkiewicz prezes Małopolskiego Związku Judo, Maria Tworzydło prezes Towarzystwa Sportowego MOSIR Bochnia, Bogumiła Sroka-Barbach wiceprezes TS MOSiR Bochnia oraz Tomasz Ryncarz naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Bochnia.

Gości przywitała w imieniu organizatorów Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia i wiceprezes MZJ.

Miłym akcentem podczas uroczystości otwarcia Turnieju było podziękowanie dla doktora Jarosława Gucwy, który od lat wspiera na bocheńskich zawodników, dbając o ich kondycję i zdrowie. Dr Gucwa otrzymał statuetkę z wyrazami wdzięczności od zawodników i trenerów sekcji judo MOSiR Bochnia.


Przy okazji otwarcia zawodów Paweł Maślej sędzia główny XXVI Międzynarodowego Turnieju Judo w Bochni nadal tytuły sędziów okręgowych Ninie Hynek i Igorowi Maślejowi i sędziego kandydata Aleksandrze Wyrwie.
Otwarcie Turnieju uświetniły swoim występem zawodniczki niepołomickiego klubu Gimnastyki Artystycznej “Arabeska”. Pod kierownictwem Agnieszki Bartoszewskiej przed ponad półtysięczną widownią wystąpiły Aleksandra Daniec w pokazie ze wstążką, Magdalena Kusion z piłką i Emilia Sojka z obręczą.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA XXVI TURNIEJU JUDO W BOCHNI:

  • 1 miejsce MOSiR Bochnia: 10 złotych, 5 srebrnych i 10 brązowych medali,
  • 2 miejsce Czarni Bytom: 8 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych medali,
  • 3 miejsce Maximus Kraków: 7 złotych, 10 srebrnych i 7 brązowych medali,
  • 4 miejsce Millennium Rzeszów: 6 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe,
  • 5 miejsce Akademia J. Rzeszów: 4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych. W imieniu klubu MOSiR Bochnia puchar za I miejsce odebrał trener Grzegorz Maj.

Każda walka na macie to ogromne emocje zarówno zawodników, jak i trenerów oraz kibicujących im opiekunów. Dziękujemy wszystkim, którzy dopingowali  naszych zawodników!

WYNIKI BOCHNIAN:
Złote medale wywalczyli:
Wojciech Kluz w kategorii wiekowej MU15 – 50 kg,
Konrad Krzywda MU15 – 81 kg,
Jan Genibor MU13 – 35 kg,
Wojciech Genibor MU11  G-2,
Marcin Gulhan MU11  G-4,
Paulina Kicka FU15 – 36 kg,
Weronika Stachera FU15 – 44 kg,
Katarzyna Alfawicka FU15 – 48 i 52 kg,
Ula Jagoda FU15 – 57 kg,
Maja Tworzydło FU9 – 44 kg

Srebro zdobyli:
Mariusz Maj MU15 – 60 kg,
Tomasz Międzik MU11 G-1,
Leon Struzik MU11 G-4,
Maciej Michalczyk MU11 G-6,
Zuzanna Wilczyńska FU11 G-5

Brązy otrzymali:
Antoni Jesionka MU15 – 90 kg,
Antoni Struzik MU11 G-4,
Przemysław Cichoński MU11 G-6,
Szymon Stachura MU11 G-9,
Bruno Owsiak MU9 G-3,
Filip Zajączkowski MU9 G-7,
Franciszek Dziak MU9 G-8,
Nadia Różańska FU 11 G-5,
Alicja Ryba FU11 G-6,
Nikole Wielgus FU9 G-1

4 miejsce:
Karol Kmiecik MU15 – 46 kg
Iga Zajączkowska FU11 G-3

5 miejsce:
Jakub Kostuch MU11 G-1
Jakub Grudzień MU 11 G-3
Makar Solovar MU11 G-4
Leon Owsiak MU11 G-5
Tymon Walasik MU9 G-3
Tymoteusz Kowalski MU9 G-5
Olga Mędrek FU11 G-3

7 miejsce:
Antonina Kumor FU13 – 44 kg
Zuzanna Skałuba FU11 G-3
Miłosz Kaczmarek MU13 – 38 kg
Mieszko Siemczonek MU11 G-3
Krzysztof Brzeziński MU11 G-9
Krzysztof Rafał MU0 G-3

W Turnieju walczyli również; Filip Krążąła, Mikołaj Partyka i Filip Żukowski.

Zawodników MOSiR Bochnia gorąco dopingowali na matach ich trenerzy: Grzegorz Maj, Sebastian Serwiński, Wojciech Tworzydło i oczywiście Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia. Nieobecną fizycznie, ale na pewno obecną duchem i sercem była, przygotowująca do tych zawodów najmłodszych bocheńskich judoków Wiktoria Miękina.

W ocenie kadry trenerskiej XXVI Turniej Judo  stał na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. – Na matach widzieliśmy bardzo dobrze przygotowanych zawodników – mówi Sabina Bajda kierownik Turnieju. – Judocy walczyli z pełnym zaangażowaniem i prezentowali się dobrze od strony wyszkolenia technicznego. Większość z nich pozostawiła na macie pot i serce. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom! Jesteśmy też zadowoleni ze sprawnego przebiegu całych zawodów i ich wysokiego poziomu. Zawdzięczamy to wspierającym nas instytucjom, sponsorom, wolontariuszom, trenerom i pracownikom bocheńskiego klubu! –

Walki, które rozgrywane były na 6 matach w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, transmitowano na żywo, na kanale YouTube Judoresults. Linki do zdjęc i transmisji dostępne na stronie www.mosir.bochnia.pl

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra