- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Liga okręgowa: Przed nami 10. kolejka. Hitem mecz Rylovii z Rabą

- REKLAMA -

Czas płynie bardzo szybko i rozpoczęta niedawno runda jesienna powoli zbliża się już do końca. Dla wszystkich zespołów jest to już ostatni dzwonek, aby doszlifować formę i udanie zakończyć pierwszą część sezonu. Spośród meczów 10. serii gier ciekawie zapowiada się mecz 1. w tabeli Rylovii z 3. Rabą Książnice.

10. kolejka:
sobota, 19. października:
Jadowniczanka Jadowniki – Naprzód Sobolów 15:00

Szreniawa Nowy Wiśnicz – Olimpia Bucze 15:00

Strażak Mokrzyska – Olimpia Kąty 15:00

Sokół Borzęcin Górny – LKS Gnojnik 15:00

niedziela, 20. października:
Rylovia Rylowa – Raba Książnice 12:00

Arkadia Olszyny – Radłovia Radłów 14:00

Sokół Maszkienice – Orzeł Dębno 14:00

Emocji nie powinno zabraknąć w spotkaniu Jadowniczanki z Naprzodem. Gospodarze zaliczyli potężny falstart, ale ostatnio grają coraz lepiej i awansowali już na 6. miejsce, jednak wciąż nie mogą czuć się bezpieczni. W pojedynku z wiceliderem tabeli nie będą faworytem, ale na ich korzyść z pewnością przemawia fakt, że Naprzód w spotkaniach wyjazdowych zazwyczaj nie radzi sobie aż tak dobrze jak na własnym boisku. Szykuje się ciekawy pojedynek.

Typowy mecz „o 6 punktów” rozegrają zespoły Szreniawy i Olimpii Bucze. Oba zgromadziły dotychczas po 9 punktów, ale mają zupełnie różne atuty i słabe strony. Gospodarze stracili tylko 7 goli, za to strzelili ich też najmniej w lidze – zaledwie 5, z kolei drużyna Olimpii dobrze radzi sobie w ofensywie, ale w niektórych spotkaniach prezentowała się fatalnie w obronie i traciła mnóstwo goli. Trudno wskazać faworyta konfrontacji. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Z dotychczasowych wyników z pewnością nie mogą być zadowolone drużyny Strażaka Mokrzyska i Olimpii Kąty. Biorąc pod uwagę cztery ostatnie kolejki pierwsza z nich zremisowała 3 raz i raz przegrała, natomiast druga wygrała 1 mecz i poniosła 3 porażki. W tej sytuacji trudno mówić o faworycie spotkania, ponieważ oba zespoły mozolnie próbują odbudować formę.

Ważny dla układu dolnej części tabeli będzie również mecz Sokoła Borzęcin z LKS-em Gnojnik. Biorąc pod uwagę, że to pierwszy z zespołów będzie gospodarzem, wyrasta on na minimalnego faworyta. Drużyna z Gnojnika po ostatnim przełamaniu i zwycięstwie nad Sokołem Maszkienice (4-3) znalazła się nieco wyżej w tabeli, ale na wyjazdach nadal radzi sobie słabo, ponieważ w pięciu meczach zdobyła zaledwie 2 punkty i nadal czeka na pierwsze zwycięstwo.

Hitem 9. kolejki będzie spotkanie zajmującej 1. miejsce Rylovii z zajmującą 3. pozycję Rabą Książnice. Na własnym boisku faworytem będą gospodarze, którzy w Rylowej wygrali 4 z 5 spotkań, a raz zremisowali, jednak Raba w ostatnim czasie przezwyciężyła kryzys i z pewnością może być bardzo trudnym rywalem. Szykuje się ciekawy mecz. Jeśli gospodarze zdołają pokonać drużynę z Książnic, to mogą odskoczyć od peletonu, zwłaszcza gdyby potknięcia zanotowały zespoły zajmujące pozycje w górnej połowie tabeli.

Punktów jak tlenu potrzebuje zespół Arkadii. Tym razem zmierzy się on na własnym boisku z Radłovią. Goście ostatnio przegrali z Naprzodem i generalnie na wyjazdach nie punktują tak jak na własnym boisku, gdzie wygrali wszystkie 4 mecze, ale i tak będą faworytem spotkania. Gospodarze muszą wziąć się w garść, bo inaczej czeka ich kolejne rozczarowanie.

Zadowolony z ostatnich wyników z pewnością nie jest Sokół Maszkienice, bo porażką zakończyły się ostatnie 3 mecze tej drużyny. Skutkowało to spadkiem z podium aż na 7. miejsce w tabeli. Formy od początku rundy poszukuje z kolei drużyna Orła Dębno, która niezłe mecze przeplata słabymi. Bardzo trudno wskazać faworyta tej konfrontacji. Obie strony zadowolić może jedynie zwycięstwo.

Tabela:
1. Rylovia Rylowa 9 20 19-9
2. Naprzód Sobolów 8 19 21-7
3. Raba Książnice 9 16 22-18
4. Radłovia Radłów 9 15 22-14
5. Strażak Mokrzyska 8 13 11-5
6. Jadowniczanka Jadowniki 9 12 25-22
7. Sokół Maszkienice 8 12 21-25
8. Olimpia Kąty 9 12 21-24
9. LKS Gnojnik 9 11 10-23
10. Orzeł Dębno 9 10 12-20
11. Szreniawa Nowy Wiśnicz 8 9 5-7
12. Olimpia Bucze 9 9 16-22
13. Sokół Borzęcin Górny 8 8 11-13
14. Arkadia Olszyny 8 5 13-20

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra