Sport

Liga okręgowa: Orzeł utrzymał pozycję lidera, „status quo” na dnie tabeli

Fot. Marcin Kalinowski

Rywalizacja w grupie bocheńsko-brzeskiej ligi okręgowej jest w obecnym sezonie niesamowicie wyrównana. Nic dziwnego, że 14. kolejka również dostarczyła widzom wiele emocji. W najciekawiej zapowiadających się spotkaniach Jadowniczanka pokonała Strażaka Mokrzyska, a Naprzód okazał się lepszy od Rylovii. Bez zmian po tej serii gier pozostała sytuacja w dolnej części tabeli, ponieważ spośród zespołów zajmujących sześć najniższych miejsc (9-14) punkty zdobył jedynie Sokół Maszkienice, który ograł Olimpię Bucze.

14. kolejka:
23. marca:
Tarnavia Tarnawa 1-5 Arkadia Olszyny
Jadowniczanka Jadowniki 2-0 Strażak Mokrzyska
Orzeł Dębno 3-0 LKS Gnojnik
Novi/Rzezawianka Rzezawa 1-3 Olimpia Kąty
24. marca:
Naprzód Sobolów 3-2 Rylovia Rylowa
Olimpia Bucze 2-4 Sokół Maszkienice
Radłovia Radłów 1-0 Raba Książnice

Słabo rundę wiosenną rozpoczęła ostatnia w tabeli Tarnavia. Wprawdzie drużyna dość długo dobrze radziła sobie w domowym meczu z Arkadią Olszyny, ale znów nie zdobyła punktów. Gospodarze objęli prowadzenie po bramce z rzutu karnego, który wykorzystał Marcin Kopanica, ale szybko wyrównał Marek Kuboń. Przy stanie 1:1 Tarnavia nie wykorzystała drugiego rzutu karnego. Być może właśnie ta sytuacja podłamała drużynę. Goście w końcowym fragmencie meczu zaprezentowali doskonałą skuteczność i wygrali aż 5:1. Bramki dla Arkadii zdobyli Dominik Oleksyk, Patryk Waśko (dwie) oraz Grzegorz Krakowski.

Bardzo ważne zwycięstwo w meczu ze Strażakiem Mokrzyska odniosła Jadowniczanka. Drużyna z Jadownik wygrała 2:0 po bramkach Bartosza Rojkowicza oraz Dariusza Gejzy i zrównała się dorobkiem punktowym z zespołem Strażaka. Dla gości, którzy jeszcze w połowie rundy jesiennej zajmowali pozycję lidera, była to już czwarta porażka w ostatnich pięciu ligowych spotkaniach.

Pierwszą pozycję utrzymał Orzeł Dębno, co jest sporym osiągnięciem, ponieważ w rundzie jesiennej niemal co kolejkę dochodziło do rotacji na fotelu lidera. Drużyna dość pewnie pokonała bardzo słabo spisujący się w meczach wyjazdowych LKS Gnojnik. Dwa gole zdobył Andrzej Węgrzyn, a jedną bramkę dołożył Szymon Michałek.

Hitem tej serii gier był mecz w Sobolowie, gdzie Naprzód pokonał 3:2 Rylovię. Więcej o meczu TUTAJ.

Udanie rundę wiosenną rozpoczął Sokół Maszkienice, który na wyjeździe pokonał Olimpię Bucze. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale w drugiej oba zespoły były znacznie bardziej skuteczne. Sokół prowadził już 4:0 po dwóch golach Macieja Bucha oraz trafieniach Andrzeja Ryglowskiego i Patryka Tomczyka. Honor gospodarzy uratował Mikołaj Machalski, który dwukrotnie trafił do bramki z rzutów wolnych, jednak ostatecznie to Sokół wygrał 4:2 i ma w dorobku o trzy punkty więcej niż Olimpia.

Lepiej w tej kolejce spisała się druga z Olimpii, czyli Olimpia Kąty. Wicelider pokonał na wyjeździe mającą spore problemy kadrowe Rzezawiankę. Hat-tricka dla Olimpii skompletował Jakub Nowak. Gospodarze raz zdołali wyrównać dzięki bramce Damiana Żurawskiego, ale na kolejne gole nie potrafili już odpowiedzieć i mecz zakończył się wynikiem 1:3. Olimpia utrzymała dystans do Orła, który ma w dorobku dwa punkty więcej.

Skromne, ale bardzo cenne zwycięstwo odniosła Radłovia, która pokonała Rabę Książnice 1:0. Jedyną bramkę zdobył zdobył Marcin Nykiel. Zespół z Radłowa w ostatnich dziewięciu meczach zdobył 19 punktów i tym zwycięstwem praktycznie zapewnił sobie utrzymanie. Jeśli drużyna wiosną będzie się prezentowała tak jak pod koniec rundy jesiennej, to może wkrótce nawet zbliżyć się do czołówki, co po pierwszych spotkaniach wydawałoby się niemożliwe. Raba poniosła kolejną porażkę, jednak widać, że drużyna jest zmotywowana, by walczyć o utrzymanie. Być może w następnych spotkaniach będzie miała nieco więcej szczęścia.

Tabela:
1. Orzeł Dębno 14 31
2. Olimpia Kąty 14 29
3. Arkadia Olszyny 14 28
4. Naprzód Sobolów 14 27
5. Rylovia Rylowa 14 23
6. Jadowniczanka Jadowniki 14 23
7. Strażak Mokrzyska 14 23
8. Radłovia Radłów 14 20
9. Sokół Maszkienice 14 17
10. Novi/Rzezawianka Rzezawa 14 14
11. Olimpia Bucze 14 14
12. LKS Gnojnik 14 13
13. Raba Książnice 14 9
14. Tarnavia Tarnawa 14 5

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra