Sport

Liga okręgowa: #Olimpiamusisz. Przed nami ostatnia kolejka sezonu 2018/19

Fot. Marcin Kalinowski

W czwartek sezon bezpośrednim pojedynkiem zakończyły już zespoły LKS-u Gnojnik i Jadowniczanki (1:2), a dziś rozegranych zostanie sześć pozostałych spotkań zaplanowanych w ramach 26. serii gier. Najważniejsze będzie to pomiędzy ostatnią Tarnavią, a pierwszą w tabeli Olimpią Kąty. Gościom do zapewnienia sobie awansu wystarczy remis. Na potknięcie lidera liczą drużyny Arkadii Olszyny i Rylovii, którym przegrana Olimpii może jednak coś dać tylko jeśli same wygrają swoje spotkania z, odpowiednio, Radłovią i Strażakiem Mokrzyska.

26. kolejka:
czwartek, 20. czerwca:
LKS Gnojnik 1-2 Jadowniczanka Jadowniki

sobota, 22. czerwca:
Tarnavia Tarnawa – Olimpia Kąty 17:00

Sokół Maszkienice – Novi/Rzezawianka Rzezawa 17:00

Orzeł Dębno – Olimpia Bucze 17:00

Rylovia Rylowa – Strażak Mokrzyska 17:00

Raba Książnice – Naprzód Sobolów 17:00

Arkadia Olszyny – Radłovia Radłów 17:00

Choć stawka meczu jest ogromna, to jednak w praktyce wydaje się, że Olimpia powinna bez trudu pokonać rywali, a przynajmniej zdobyć jeden punkt. Tarnavia ma za sobą fatalny sezon, na wiosnę zdobyła zaledwie jedno „oczko” za remis 3-3 z Jadowniczanką, a w ostatnich spotkaniach występowała w mocno osłabionym składzie. Na mecz z Radłovią nie zebrała się zaś wcale i przegrała walkowerem 0-3. W całej kampanii 2018/19 drużyna wygrała tylko raz, w 3. kolejce ze słabo spisującą się wtedy Rabą Książnice (3-1). Z kolei Olimpia w drugiej części rundy wiosennej spisuje się znacznie słabiej niż na początku, gdy seryjnie wygrywała spotkania, ale i tak dysponuje w tym momencie o wiele większym potencjałem i będzie zdecydowanym faworytem starcia.

Jeśli zrealizowałby się szalony nawet jak na te rozgrywki scenariusz i Olimpia jednak przegrałaby z Tarnavią, to szansę na awans będzie mieć Arkadia, która z liderem ma lepszy bilans bezpośrednich pojedynków (5-5, ale więcej goli zdobytych na wyjeździe, 2-0). Beniaminek i tak może być bardzo zadowolony z wyników osiąganych w obecnym sezonie, ale nie ma powodu, by już przed ostatnim meczem spoczął na laurach. Na własnym boisku drużyna wygrała aż 10 spośród 12 spotkań, a 2 zremisowała. W meczu z Radłovią będzie miała okazję osiągnąć sukces, jakim byłoby ukończenie sezonu bez porażki w meczu domowym.

Korzystny bilans z Olimpią ma również Rylovia (4-3), która zmierzy się ze Strażakiem Mokrzyska. Stawiany przed sezonem z roli najpoważniejszego pretendenta do awansu zespół musi jednak liczyć także na stratę punktów Arkadii, bo w małej tabeli, to właśnie zespół z Olszyn zająłby pierwsze miejsce, bo lepszy bilans ma nie tylko z Olimpią, ale również z Rylovią (6-3). Strażak do samego końca próbował odrobić stratę do czołówki, ale na podium już nie zdołał powrócić. Teraz drużyna zapewne nie zamierza jednak odpuścić i do samego końca będzie walczyć o jak najlepszy wynik.

Większego znaczenie dla układu tabeli nie ma mecz Raby z Naprzodem, ale oba zespoły będą z pewnością chciały zakończyć zwycięstwem udany pod względem sportowym sezon. Teoretycznie zespół z Sobolowa może wprawdzie awansować nawet na drugie miejsce, ale o awans już nie walczy. Raba w przypadku zwycięstwa może przeskoczyć LKS Gnojnik i zająć 10. pozycję. Dla ekipy beniaminka zajęcie nawet 11. lokaty to i tak spory sukces, bo rundę jesienną zakończyła na 13, miejscu z dorobkiem zaledwie dziewięciu punktów i była jednym z głównych kandydatów do spadku, a wiosną powiększyła ten dorobek już ponad dwukrotnie i zaskakująco szybko zapewniła sobie utrzymanie.

Minimalną szansę na utrzymanie ma jeszcze Rzezawianka, która jednak musiałaby pokonać na wyjeździe Sokół Maszkienice. Znacznie lepiej w ostatnim czasie spisują się gospodarze i to oni będą faworytem spotkania. Jeśli jednak drużynie z Rzezawy uda się zdobyć komplet punktów, to w opałach znajdzie się Olimpia Bucze, która będzie musiała wywalczyć przynajmniej remis w wyjazdowym meczu z 5. Orłem Dębno, bo to Rzezawianka może pochwalić się lepszym bilansem bezpośrednich spotkań (5-1). Gospodarze, tak jak Naprzód, teoretycznie mogą zająć jeszcze drugą pozycję, ale nie liczą się już w walce o pierwsze miejsce.

Tabela:
1. Olimpia Kąty 25 50
2. Arkadia Olszyny 25 47
3. Rylovia Rylowa 25 47
4. Naprzód Sobolów 25 45
5. Orzeł Dębno 25 45
6. Jadowniczanka Jadowniki 26 42
7. Strażak Mokrzyska 25 40
8. Sokół Maszkienice 25 35
9. Radłovia Radłów 25 33
10. LKS Gnojnik 26 31
11. Raba Książnice 25 29
12. Olimpia Bucze 25 25
13. Novi/Rzezawianka Rzezawa 25 22
14. Tarnavia Tarnawa 25 6

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra