- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Liga okręgowa: Finisz sezonu coraz bliżej. Kto zachowa siły na ostatnie kolejki?

Fot. Marcin Kalinowski
- REKLAMA -

Im bliżej końca sezonu tym więcej niewiadomych. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, a po 24. serii gier może dojść do kolejnego przetasowania. Bardzo ważny będą zwłaszcza mecze Orła Dębno z pierwszą wciąż Olimpią Kąty i Arkadii ze Strażakiem.

24. kolejka:
sobota, 1. czerwca:
LKS Gnojnik – Raba Książnice 16:00

Tarnavia Tarnawa – Sokół Maszkienice 17:00

Orzeł Dębno – Olimpia Kąty 18:00

Jadowniczanka Jadowniki – Novi/Rzezawianka Rzezawa 18:00

Radłovia Radłów – Naprzód Sobolów 18:00

niedziela, 2. czerwca:
Rylovia Rylowa – Olimpia Bucze 17:00

Arkadia Olszyny – Strażak Mokrzyska 17:00

Nie będą to jednak jedyne ciekawie zapowiadające się starcia. Jeszcze niedawno wydawało się, że mecz LKS-u Gnojnik z Rabą Książnice będzie dla obu klubów meczem o pozostanie ponad strefą spadkową. Zespoły te złapały jednak bardzo dobrą formę. Choć zajmują bardzo odległe pozycje, to paradoksalnie wychodzi, że będzie to hit tej kolejki. Spotkanie wciąż ma wysoką stawkę, bo Raba nie jest jeszcze pewna utrzymania. Na własnym boisku minimalnym faworytem będą gospodarze z Gnojnika.

Tylko jeden punkt w rundzie wiosennej zdobyła Tarnavia. Nic dziwnego, że zespół z Tarnawy nie będzie faworytem meczu Sokoła Maszkienice. Goście zajmują bezpieczną pozycję w środku tabeli, a ewentualne zwycięstwo przypieczętuje ich utrzymanie.

Jednym z hitów tej serii gier będzie starcie Orła Dębno z Olimpią Kąty. Obie drużyny zawodzą w ostatnim czasie, ale ich spotkanie ma wielkie znaczenie, także dla rywali. Olimpia wciąż zachowuje przewagę nad pozostałymi zespołami, ale kolejne potknięcie może spowodować, że pozostałe zespoły z czołówki znów zbliżą się na minimalną odległość.

Zły czas nastał również dla Rzezawianki, z tym że zespół nie broni pierwszej pozycji, tylko drży o utrzymanie. Teraz uda się do Jadownik na mecz z prezentującą nierówną formę Jadowniczanką. Mimo wszystko to gospodarze prezentowali się ostatnio lepiej i będą faworytem spotkania.

Jeszcze niedawno Naprzód zajmował drugą pozycję i kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa. Teraz okazuje się jednak, że zespół ma problemy organizacyjne (zorganizowano nawet zbiórkę funduszy na rzecz klubu – więcej na facebookowej stronie klubu), więc choć wciąż zajmuje miejsce w czołówce, to trudno spodziewać się, by powalczył jeszcze o zwycięstwo w lidze. W tej kolejce drużyna zmierzy się na wyjeździe z Radłovią. Gospodarze wciąż nie mogą być pewni utrzymania, ale w tym spotkaniu z pewnością mogą zdobyć komplet punktów.

Na starcie sezonu jednym z głównych faworytów do awansu była Rylovia, jednak po słabym początku zespół nie potrafił wrócić na właściwe tory. Runda wiosenna również nie należy do wybitnych w jej wykonaniu, ale ważne zwycięstwo nad Olimpią Kąty pozwoliło zachować szanse. Teraz trzeba pokonać jednak imienniczkę obecnego lidera, czyli Olimpię Bucze. Goście też zajmują obecnie trzecie miejsce, tyle że od końca, dlatego oba zespoły mają o co walczyć. Rylovia będzie faworytem, ale Olimpia na pewno nie odpuści.

Poprzednia kolejka została odwołana, ale odbył się zaplanowanych w jej ramach mecz Strażaka z Radłovią. Zakończył się on remisem 1:1, co w drużynie z Mokrzysk musi być traktowane jak porażka. Wprawdzie Strażak ostatnio zwycięstwa przeplata remisami i generalnie punktuje dość dobrze, ale to może okazać się za mało, by awansować na pierwsze miejsce. Teraz drużynę czeka bardzo trudne zadanie, bo zmierzy się z Arkadią, która w domowych spotkaniach radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze. Gospodarze do lidera tracą zaledwie trzy punkty, a na własnym boisku jeszcze nie przegrali. Spotkanie zapowiada się więc bardzo interesująco.

Tabela:
1. Olimpia Kąty 22 44
2. Arkadia Olszyny 22 41
3. Rylovia Rylowa 22 40
4. Strażak Mokrzyska 23 40
5. Naprzód Sobolów 22 39
6. Orzeł Dębno 22 39
7. Jadowniczanka Jadowniki 22 33
8. LKS Gnojnik 22 30
9. Sokół Maszkienice 22 29
10. Radłovia Radłów 23 27
11. Raba Książnice 22 25
12. Olimpia Bucze 22 22
13. Novi/Rzezawianka Rzezawa 22 21
14. Tarnavia Tarnawa 22 6

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra