Sport

Liga okręgowa: Czy czołówka wreszcie odzyska formę? Hitem 22. kolejki mecz Rylovii z Olimpią Kąty

Fot. Marcin Kalinowski

W ostatnich tygodniach znacznie więcej uwagi przyciągały wydarzenia związane z walką o utrzymanie, niż o awans, ponieważ zespoły zajmujące najwyższe pozycje zaczęły tracić formę i przegrywały swoje spotkania. W 22. kolejce musi dojść do przełamania tej tendencji, dlatego że w bezpośrednim pojedynku zmierzą się Rylovia z Olimpią Kąty. Albo lider straci część przewagi nad resztą stawki, albo jeszcze bardziej przybliży się do awansu. Bardzo ważny dla układu dolnej części tabeli będzie mecz Raby z Rzezawianką. Patrząc na formę w rundzie wiosennej to gospodarze wydają się być faworytem.

22. kolejka:
sobota, 18. maja:
LKS Gnojnik – Radłovia Radłów 17:30

Tarnavia Tarnawa – Orzeł Dębno 17:30

niedziela, 19. maja:
Naprzód Sobolów – Strażak Mokrzyska 15:00

Jadowniczanka Jadowniki – Sokół Maszkienice 15:00

Raba Książnice – Novi/Rzezawianka Rzezawa 16:00

Arkadia Olszyny – Olimpia Bucze 16:30

Rylovia Rylowa – Olimpia Kąty 17:00

Ważny dla obu stron będzie rezultat meczu LKS Gnojnik – Radłovia. Gospodarze w ostatnich tygodniach punktują bardzo dobrze, bo spośród pięciu spotkań wygrali trzy, a pozostałe dwa zremisowali. Dzięki temu LKS szybko odskoczył od drużyn zagrożonych spadkiem i nawet wyprzedził mającą teoretycznie komfortową sytuację Radłovię. Jeśli drużyna z Radłowa przegra, a punkty zdobędą drużyny zajmujące najniższe miejsca, to przewaga może szybko stopnieć. Zespół musi więc zrobić wszystko, aby nie roztrwonić przewagi budowanej cały sezon.

Fatalnie w tej rundzie grają Tarnavia i Orzeł Dębno. Znacznie gorsze wyniki osiągają zdegradowani już gospodarze, ale i zespół z Dębna spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Od. 14. kolejki Orzeł wygrał tylko raz – 4:1 z Rabą Książnice w 19. kolejce. Mimo wszystko to goście będą faworytem.

Notujący wyraźną obniżkę formy Naprzód zagra ze Strażakiem Mokrzyska. Dla odmiany grający wcześniej znacznie poniżej oczekiwań goście ostatnio ustabilizowali formę na niezłym poziomie i w ostatnich czterech meczach zdobyli 10 punktów, choć należy zauważyć, że grali głównie z nisko notowanymi rywalami. Naprzód w tym okresie zaliczył trzy porażki, więc trudno ekipę gospodarzy stawiać w roli faworyta, nawet jeśli wcześniej notowali znakomite wyniki na własnym boisku.

Nieudaną rundę notuje Jadowniczanka. Zespół z Jadownik może już co najwyżej walczyć o utrzymanie 7. pozycji, co należy uznać za rozczarowujący wynik. Nawet jednak zajęcie tego miejsca może być trudne do osiągnięcia, bo teraz drużyna zmierzy się z mającym tylko punkt mniej Sokołem Maszkienice i to spisujący się dobrze w ostatnich tygodniach goście wydają się być minimalnym faworytem.

Bardzo ważne dla układu dolnej części tabeli będzie spotkanie Raby Książnice z Rzezawianką. W ostatnich tygodniach to gospodarze spisują się znacznie lepiej i pierwszy raz w tym sezonie awansowali na miejsce wyższe niż 13. Goście od dawna nie potrafią wygrywać (od 16. kolejki i zwycięstwa 2:1 nad Olimpią Bucze) i przed tą kolejką spadli na 13. miejsce. To już ostatni moment, by zmotywować się i zacząć osiągać lepsze wyniki. Przegrany znajdzie się w trudnym położeniu, ale i remis nikogo nie zadowoli, dlatego spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco.

Spośród zespołów zajmujących miejsca w czołówce tylko Arkadia Olszyny zdobyła komplet punktów w ostatnich dwóch kolejkach. Teraz drużyna podejmie walczącą o utrzymanie Olimpię Bucze i na własnym boisku będzie faworytem. W dziesięciu domowych meczach Arkadia zanotowała aż osiem zwycięstw i dwa remisy i po wpadce Olimpii Kąty jest jedynym niepokonanym zespołem na swoim terenie.

Hitem tej serii gier będzie mecz Rylovii z Olimpią Kąty. Oba zespoły zawiodły w ostatnich kolejkach, ale goście wciąż mają wszystko w swoich rękach. Rylovia, która przed startem sezonu była jednym z głównych faworytów do awansu, bezwzględnie musi wygrać ten mecz, jeśli chce jeszcze walczyć o pierwsze miejsce. Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco.

Tabela:
1. Olimpia Kąty 21 44
2. Naprzód Sobolów 21 39
3. Arkadia Olszyny 21 38
4. Rylovia Rylowa 21 37
5. Strażak Mokrzyska 21 36
6. Orzeł Dębno 21 36
7. Jadowniczanka Jadowniki 21 30
8. Sokół Maszkienice 21 29
9. LKS Gnojnik 21 27
10. Radłovia Radłów 21 26
11. Olimpia Bucze 21 22
12. Raba Książnice 21 22
13. Novi/Rzezawianka Rzezawa 21 21
14. Tarnavia Tarnawa 21 6

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra