- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Liga okręgowa: Arkadia znów na pierwszym miejscu

Fot. Marcin Kalinowski
- REKLAMA -

„Ładne miejsce masz. Komu je dasz?”- tak można sparafrazować słowa słynnej piosenki zespołu „Czerwone Gitary”, aby opisać to, co dzieje się w tym sezonie ligi okręgowej. Długo na pierwszej pozycji utrzymywała się Olimpia Kąty, ale po serii fatalnych wyników została w końcu dogoniona przez Arkadię Olszyny, która jeszcze na początku rundy wiosennej wypadła przecież poza podium, by potem szybko odrobić straty. Ciągłe rotacje na szczycie powodują, że emocji nie brakuje. Na trzy kolejki przed końcem wciąż nie wiadomo, kto awansuje.

24. kolejka:
sobota, 1. czerwca:
LKS Gnojnik 3-3 Raba Książnice

Tarnavia Tarnawa 2-11 Sokół Maszkienice

Orzeł Dębno 3-1 Olimpia Kąty

Jadowniczanka Jadowniki 9-0 Novi/Rzezawianka Rzezawa

Radłovia Radłów 1-0 Naprzód Sobolów

niedziela, 2. czerwca:
Rylovia Rylowa 5-0 Olimpia Bucze

Arkadia Olszyny 3-1 Strażak Mokrzyska

Jednym z najciekawszych spotkań tej kolejki miał być mecz LKS-u Gnojnik z Rabą Książnice i rzeczywiście był to jeden z najbardziej zaciętych pojedynków tej serii gier. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy objęli dwubramkowe prowadzenie po golu Łukasza Hajdugi. Raba udowodniła jednak, że obecnie jest znacznie mocniejszym zespołem niż jeszcze w poprzedniej rundzie i odpowiedział aż trzykrotnie. Dwie bramki zdobył Kacper Tabor, a jedną Piotr Czerwiński (z rzutu karnego). Gospodarze nie zamierzali jednak odpuścić i w doliczonym czasie zapewnili sobie punkt dzięki trafieniu Piotra Krzyszkowskiego. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:3. Obie drużyny potwierdziły, że w ostatnim czasie czują się bardzo dobrze.

Tęgie lanie Tarnavii sprawił Sokół Maszkienice, który wygrał w Tarnawie aż 11:2! Gole dla gości zdobyli Maciej Buch (cztery), Patryk Tomczyk (trzy), a po jednym dołożyli Tomasz Kozieł, Mariusz Kijas i Tomasz Kozieł, a jedno trafienie było samobójcze. Bramki dla gospodarzy strzelili Krzysztof Zdybał i Ryszard Banat. Oba zespoły nie zmieniły swoich pozycji. Sokół jest 8., a Tarnavia 14., czyli ostatnia.

Hit 24. kolejki na swoją korzyść rozstrzygnął Orzeł Dębno, który pokonał Olimpię Kąty 3:1. Na bramkę Mateusza Rylewicza dla gospodarzy odpowiedział Jakub Ogar, ale potem Orzeł zdobył jeszcze dwa gole. Ich autorami zostali Daniel Kos i Bartłomiej Ogar. Orzeł wygrał 3:1 i zachował szanse na awans. Olimpia przegrała już czwarty mecz z rzędu i po spadła z pierwszej pozycji, na którą wskoczyła Arkadia.

Taką samą różnicą goli co Sokół swój mecz wygrała Jadowniczanka. Zespół z Jadownik rozgromił prezentującą się ostatnio fatalnie Rzezawiankę. Gole dla gospodarzy zdobyli Jakub Wąsik (dwie), Tomasz Mól (dwie), Konrad Kurzywilk (dwie), Daniel Bujak, Dominik Klecki oraz Dariusz Gejza i mecz zakończy się wynikiem aż 9:0. Grając w ten sposób Rzezawianka raczej nie wydostanie się z 13. pozycji. Jadowniczanka nadal jest 7.

Nadal trwa fatalna passa Naprzodu Sobolów, który tym razem okazał się słabszy od Radłovii. Decydującą bramkę zdobył w 17. minucie Jakub Koziński. Dla drużyny z Sobolowa ważniejsze od wyników sportowych jest teraz jednak zebranie środków potrzebnych na funkcjonowanie drużyny. Radłovia tym zwycięstwem przypieczętowała utrzymanie w lidze, które niespodziewanie w pewnym momencie stało się zagrożone.

Jeszcze nigdy w obecnym sezonie tak blisko pozycji lidera nie była Rylovia, bo teraz do Arkadii i Olimpii Kąty traci tylko jedno „oczko”. W 24. kolejce drużyna z Rylowej rozbiła 5:0 Olimpię Bucze i zgarnęła komplet punktów. Gole dla gospodarzy zdobyli Piotr Chruściel (dwie), Albert Skrzyński (dwie) i Tomasz Wojewoda. Goście nadal muszą bronić się przed spadkiem.

Świetną formę z początku sezonu odzyskała Arkadia. Tym razem zespół beniaminka pokonał 3:1 liczącego jeszcze na włączenie się w walkę o awans Strażaka. Gole dla gospodarzy zdobyli Patryk Waśko (dwie) oraz Karol Waśko. Goście odpowiedzieli tylko trafieniem Mateusza Broszkiewicza i mecz zakończył się wynikiem 3:1. Wobec wcześniejszej porażki Olimpii Kąty Arkadia awansowała na pierwsze miejsce. Strażak jest 5. i ma już jedynie matematyczne szanse na awans. W praktyce ta porażka okazała się gwoździem do trumny dla tego zespołu.

Tabela:
1. Arkadia Olszyny 23 44
2. Olimpia Kąty 23 44
3. Rylovia Rylowa 23 43
4. Orzeł Dębno 23 42
5. Strażak Mokrzyska 24 40
6. Naprzód Sobolów 23 39
7. Jadowniczanka Jadowniki 23 36
8. Sokół Maszkienice 23 32
9. LKS Gnojnik 23 31
10. Radłovia Radłów 24 30
11. Raba Książnice 23 26
12. Olimpia Bucze 23 22
13. Novi/Rzezawianka Rzezawa 23 21
14. Tarnavia Tarnawa 23 6

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra