Kadetki A MOSiR Bochnia pokonały na swoim terenie Szkołę Gortata Kraków 89:68.

MOSiR Bochnia – KS Korona Szkoła Gortata Kraków 89:68 / kadetki A
MOSiR Bochnia – KS Korona Szkoła Gortata Kraków 89:68 (22:18,28:15,21:15,18:20)
MOSiR Bochnia: Magdalena Cabała 28, Katarzyna Mroczek 20, Gabriela Kubala 14, Patrycja Czaja 10, Nikola Gałek 8, Naatalia Ficek 5, Emanuela Despet 2, Nikola Więcek 2, Wiktoria Francuz 0, Amelia Gajek 0, Natalia Kowalik 0, Justyna Kural 0.

Bochnianki gościły mocny zespół z Krakowa. Przez pierwsze 10 minut toczyły zacięty pojedynek z rywalkami. Kiedy „gortatki” straciły świeżość – „mosirki” jeszcze bardziej podkręcił tempo i wyszły na prowadzenie 50:33.

-Dziewczęta bardzo dobrze broniły, nękały przeciwnika na całym boisku, co dawało dużo przechwytów i szybkie punkty – mówi trener bochnianek Rafał Sroka.

Bardzo dobrze w ataku sprawowały się Magda Cabała i Kasia Mroczek, które co chwila zdobywały punkty brawurowymi wejściami na kosz. Na początku czwartej kwarty przy prowadzeniu 75:50 było wiadomo, że to bochnianki odniosą kolejne zwycięstwo.

Obecnie po 10 meczach (w tym 6 zwycięskimi) z 16 punktami na koncie zespół z Bochni plasuje się na 3. miejscu tuż po MKS PM Tarnowie (z 17 pkt.) i Wiśle CANPACK Kraków (z 20 pkt.)

Kolejny mecz kadetki MOSiR Bochnia rozegrają 2 marca na wyjeździe z UKS Żakiem Nowy Sącz.