Koszykówka. Bochnianki uległy jednym punktem

Koszykarki MOSiR Bochnia przegrał 58-57 w meczu drugiej kolejki grupy mistrzowskiej rozgrywek II ligi koszykówki kobiet. Podopieczne Macieja Starowicza mimo kapitalnego początku spotkania i prowadzenia 4-20 nie zdołały utrzymać prowadzenia i zanotowały pierwszą na tym etapie rozgrywek porażkę.

UKS LA-Basket Piekary Śląskie – MOSiR Bochnia (4:20, 20:10, 23:11, 11:16).
UKS LA-Basket Piekary Śląskie: Beata Paranowska 24, Agnieszka Cwill 16, Izabella Krawczyk 12, Marta Cywka 4, Marta Szypulska 2.
MOSiR Bochnia: Magdalena Puter 22, Aisza Buczek 20, Gabriela Rak 6, Julia Natkaniec 4, Aleksandra Poradowska 2, Aleksandra Klimas 2, Julia Fortuna 1.

Bochnianki po środowej pewnej wygranej z Pogonią Ruda Śląska (41-68) mogły z optymizmem przystąpić do rywalizacji z niżej notowaną drużyną z Piekar Śląskich. Pierwsza kwarta mogła potwierdzić te oczekiwania. MOSiR prowadził aż 4-20. Niestety w dwóch kolejnych częściach spotkania górą były gospodynie, które po trzeciej kwarcie wyszły na prowadzenie 47-41. Mimo zwycięskiej ostatniej części meczu w wykonaniu przyjezdnych, minimalnie – o jeden punkt – lepszą okazała się być drużyna gospodyń. Najwięcej punktów dla bochnianek rzuciły dwie zawodniczki – Magdalena Puter -22 oraz Aisza Buczek 20.