IV liga: BKS na szczycie tabeli! GKS przełamał passę porażek

To był bardzo udany weekend dla BKS-u Bochnia i GKS-u Drwinia. Pierwsi pokonali pewnie Orkan Szczyrzyc i wspięli się na pozycję lidera, natomiast drwinianie przełamali passę sześciu porażek i wysoko wygrali niezwykle ważne spotkanie z Watrą Białka Tatrzańska. Nie udał się za to mecz Okocimskiemu Brzesko, który uległ na wyjeździe Tarnovii.

Orkan Szczyrzyc 1-4 BKS Bochnia
Piotr Czech 90+1′ – Ernest Świętek 21′, Mateusz Kasprzyk 34′, Patryk Kura 44′, Kacper Musiał 87′

BKS: Damian Szydłowski – Andriej Archipov, Daniel Bukowiec, Bartłomiej Chlebek – Mateusz Kasprzyk, Filip Korta (56″ Dominik Juszczak), Patryk Kura, Piotr Matras – Ernest Świętek (78′ Kacper Musiał), Mirosław Tabor (82′ Bartłomiej Grabowski), Jarosław Ulas.

Po zwycięstwie nad bardzo mocną kadrowo Sandecją II podopieczni trenera Janusza Piątka poszli za ciosem i pokonali na wyjeździe Orkan Szczyrzyc. Prowadzenie bochnianom już w 21. minucie zapewnił Ernest Świętek, a jeszcze przed przerwą kolejne bramki dołożyli Mateusz Kasprzyk i Patryk Kura. BKS pewnie kontrolował przebieg wydarzeń i pod koniec spotkania jeszcze podwyższył prowadzenie po golu rezerwowego Kacpra Musiała. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Piotr Czech. Zwycięstwo w Szczyrzycu, przy jednoczesnej niespodziewanej porażce Unii Tarnów z Popradem Rytro zapewniły bochnianom awans na pozycję lidera.

Roman Stepankov 21′, Rafał Ciesielski 30′, 35′, Michał Bajda 75′

GKS: Konrad Napieralski – Kamil Augustyn, Kiril Krasovskyi, Maciej Grojec, Jakub Ptak (60′ Michał Bajda), Mateusz Kaczmarczyk (82′ Patryk Ćmak), Roman Stepankov, Michał Guja, Błażej Gumuła, Rafał Ciesielski (82′ Patryk Ćmak), Kamil Czajkowski (65′ Damian Bochenek).

Oba zespoły przystąpiły do spotkania będąc w bardzo trudnym położeniu, ponieważ wcześniej zgromadziły zaledwie po 6 punktów i zajmowały miejsce w strefie spadkowej. Dodatkowo GKS zanotował już sześć porażek z rzędu. Tym razem podopieczni trenera Mateusza Stańca pewnie pokonali jednak rywali z Białki Tatrzańskiej. Podobnie jak BKS, drwinianie do przerwy prowadzili pewnie 3-0. Pierwszą bramkę zdobył Roman Stepankov, a kolejne dwie Rafał Ciesielski. Wynik na 4-0 ustalił w 75. minucie Michał Bajda i GKS mógł wreszcie cieszyć się z upragnionego zwycięstwa oraz awansu na 13. miejsce.

Tarnovia 0-2 Okocimski Brzesko
Sergiusz Kostecki 45′ (s.), Bartosz Tokarczyk 87′

Okocimski: Nikodem Śnieg – Jakub Baran, Łukasz Kulig, Sergiusz Kostecki, Michał Grzesicki, Przemysław Bury (59′ Maciej Pawlik), Arkadiusz Goryczka, Michał Waśko, Jakub Duda (85′ Sebastian Greń), Dawid Lizak, Jakub Ogar (62′ Kacper Ciuruś).

Nie udała się wyprawa do Tarnowa za to Okocimskiemu Brzesko. Zespół trenera Tomasza Rogóża uległ 0-2 Tarnovii, choć całą drugą połowę grał z przewagą zawodnika po czerwonej kartce dla Mateusza Sutkowskiego w 46. minucie. Gospodarze prowadzili od 45. minuty, gdy niefortunną interwencją piłkę do własnej bramki skierował Sergiusz Kostecki. Po zmianie stron „Piwosze” ruszyli do ataków, a grając w przewadze zdołali zepchnąć zespół Tarnovii do obrony, jednak nie potrafił zdobyć gola wyrównującego. Nieporadność gości wykorzystali miejscowi, którzy podwyższyli na 2-0 po golu znanego z występów w BKS-ie Bochnia Bartosza Tokarczyka i mecz zakończył się zwycięstwem Tarnovii. Okocimski po porażce stracił przewagę nad zespołami zajmującymi najniższe pozycje. Nad Tarnovią, podobnie jak i GKS-em Drwinia, ma już tylko punkt przewagi. „Piwosze” są obecnie najsłabszą drużyną w lidze pod względem liczby strzelonych bramek – zdobyli ich na razie jedynie 8, co musi budzić niepokój przed kolejnymi spotkaniami.