Futsal. Zaczęli od remisu. A jak idzie im dziś? BSF w finałach MMP U-16 – NA ŻYWO

Bocheński zespół rozpoczął udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kategorii U-16 w Starogardzie Gdańskim od remisu 1-1 z Jantarem Ustka

Początek meczu nie ułożył się po myśli bocheńskiej drużyny. Już w 5. minucie bramkę dla Jantaru zdobył Szymon Praniuk. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Zespół długo utrzymywał się przy piłce, jednak nie potrafił zaskoczyć dobrze zorganizowanych rywali z Ustki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1.

Obraz gry nie zmienił się w pierwszych minutach drugiej połowy. Podopieczni tenera Krystiana Jaszczyńskiego próbowali przejąć inicjatywę i zdobyć wyrównującą bramkę, ale zespół Jantaru groźnie kontrował.

W 15. minucie w słupek uderzył znów Szymon Praniuk, jednak tym razem piłka nie wpadła do bramki. W 16. minucie szansę na wyrównanie miał Tomasz Popiołek, ale piłka po jego strzale uderzyła jedynie w boczną siatkę.

Zawodnicy z Bochni wyrównali dopiero w 20. minucie, gdy po rozegraniu rzutu rożnego celny strzał oddał Kacper Stokłosa. Do końca obie drużyny próbowały zdobyć jeszcze decydującą bramkę, ale więcej goli już nie padło i mecz zakończył się wynikiem 1-1.

BSF ABJ Bochnia: 1-1 (0-1) Jantar Ustka

Kacper Stokłosa 20′ – Szymon Praniuk 5′

BSF ABJ Bochnia: Wojciech Kwaśniowski, Marcin Cichoń – Dawid Kolanowski, Mariusz Mazanek,  Paweł Gawłowicz, Tomasz Popiołek, Michał Zapiór, Patryk Zając,  Filip Zając,  Mateusz Kaleta,  Kacper Stokłosa,  Kamil Lekki, Hubert Kwarta. Trener: Krystian Jaszczyński

Jantar Ustka: Jan Michalak , Dawid Niemkowicz, Szymon Praniuk, Cyprian Fiedorowicz, Dawid Legięć, Mateusz Wróblewski, Jakub Kucab, Igor Skwierz, Krystian Borkowski, Kornel Ryczkowski, Jakub Żebrowski, Jakub Piela, Michał Bielewicz, Filip Gołoś