- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

BRZESKO. Skatepark fascynuje miejscowych skejtów i nie tylko! [ZDJĘCIA]

- REKLAMA -

W maju tego roku w Brzesku miało miejsce otwarcie nowego skateparku, zlokalizowanego w malowniczym Parku Leśnym. Zaprojektowany w kształcie trójkąta obiekt, został stworzony z myślą o miłośnikach sportów ekstremalnych o różnym poziomie umiejętności – od początkujących po starych wyjadaczy! Miejsce wzbudza podziw nie tylko lokalsów, ale i skejtów z całego województwa.

Skatepark o powierzchni 616 m², został podzielony na kilka sekcji jezdnych, dostosowanych do różnych poziomów zaawansowania:

Sekcja dla zaawansowanych

W segmencie dla zaawansowanych znajduje się piramida, która stanowi wyzwanie dla doświadczonych skaterów. Duża sekcja street obejmuje długie schody i poręcz opadającą oraz obustronne Grindboxy. Dodatkowo, w tej części skateparku znajduje się Quarter Pipe oraz Corner, które umożliwiają wykonywanie skomplikowanych trików.

Sekcja dla średnio-zaawansowanych

Strefa dla średnio-zaawansowanych użytkownicy również znajdą coś dla siebie! Czekają tam piramida oraz średniej wielkości sekcja street, która zawiera krótkie schody, krótką poręcz opadającą, krótki opadający Grindbox oraz prosty Grindbox ustawiony pod kątem. Dodatkowo, dostępne są Bank Ramp oraz kolejna piramida, które urozmaicają jazdę.

Sekcja dla początkujących

Strefa dla początkujących obejmuje Bank Ramp oraz piramidę, które są idealne do nauki podstawowych trików. Mała sekcja street zawiera Funbox, Grindbox 2/2, przeszkodę zwaną Barcelona oraz pump, które pozwalają na stopniowe zdobywanie umiejętności. Quarter Pipe oraz Corner dopełniają ten sektor skateparku, umożliwiając wykonywanie podstawowych manewrów na desce.

Sekcja Kids

Sekcja Ten fragment został zaprojektowany  z myślą o najmłodszych użytkownikach . Znajduje się tutaj Quarter Pipe, prosta flat poręcz, Bank Ramp oraz Flat Grindbox. Te elementy pozwalają dzieciom na bezpieczną naukę i zabawę na deskorolce.

Minirampa

Specjalnie wydzielona minirampa, która jest idealnym miejscem do nauki i doskonalenia techniki pumpingu. Odpychanie się na tym urządzeniu polega na dynamicznym zginaniu i prostowaniu nóg w synchronizacji z nachyleniami rampy, aby wygenerować prędkość bez konieczności odpychania się nogą od podłoża.

Na terenie skateparku znajdują się także ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz lampy, które umożliwiają korzystanie z obiektu również po zmroku.

Podczas otwarcia obiektu, 11 maja towarzyszył piknik zorganizowany przez Urząd Brzeska, który przyciągnął wielu mieszkańców. W programie znalazły się pokazy i warsztaty sportów miejskich.

Nowy skatepark w Brzesku to doskonałe miejsce do aktywnego spędzania czasu dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Skatepark zlokalizowany jest w malowniczym Parku Leśnym na osiedlu Słotwina.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Siku

    11 lipca 2024 godzina 21:24

    A jest toy-toy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra