- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Brawo Mikołaj Babraj! Zawodnik Klubu T.S PŁYWAK zdobył trzy medale i poprawił swoje rekordy

- REKLAMA -

W sobotę na Krytej Pływalni im. Jana Kota  w Bochni odbywały się wojewódzkie zawody z cyklu ,,Małopolska Liga Młodzików’’.

W imprezie wspólne zorganizowanej przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki  oraz Bocheńską Pływalnię godnie reprezentował Barwy lokalnego Klubu T.S PŁYWAK oraz Miasto Bochnia Mikołaj Babraj.

Były medale, ale najbardziej cieszą zarówno zawodnika jak i trenerów Marcina Szwaba oraz Dariusza Maszewskiego mocno poprawione dotychczasowe rekordy. Pokazują one, że nawet w okresie pandemii, kiedy możliwości treningowe są ograniczone, jak się tylko chce, można utrzymywać, a nawet podnosić swoją sprawność i wyniki sportowe.

Mikołaj wypływał 3 medale: srebrny na dystansie 50m stylem grzbietowym, oraz dwa brązowe na dystansie 100m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym.

Trenerzy Pływaka zachęcają także do śledzenia poczynań ich byłego zawodnika rodowitego bochniaka  Andrzeja Michalczyka,  który rozpoczynał swoją karierę w tym klubie.

Andrzej już będzie ścigał się na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów gdzie oprócz medali stawką są kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra