- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Bochnia. Już w niedzielę XXVI Bieg Majora Bacy

- REKLAMA -

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na XXVI Memoriałowy Bieg Majora Bacy, który zaplanowano na niedzielę. Zawody odbędą się pod honorowym patronatem Starosty Bocheńskiego oraz Burmistrza Miasta Bochnia.

Przypomnijmy, że Memoriał Majora Bacy to impreza międzynarodowa organizowana już od dwudziestu kilku lat w ramach uroczystości związanych z uczczeniem pamięci lokalnego bohatera majora Jana Antoniego Kaczmarczyka, partyzanta AK zastrzelonego przez hitlerowców. Ta cykliczna impreza łączy ze sobą walory sportowe i zdrowotne wraz z edukacyjnymi i historycznymi, dając możliwość szczególnego uczenia tych ważnych dla lokalnej historii wydarzeń.

XXVI Memoriałowy Bieg Majora Bacy planowany jest na 4 sierpnia 2019 r. (jak co roku w pierwszą niedzielę sierpnia). W ramach imprezy organizowany jest bieg główny dla dorosłych a także biegi dla dzieci i młodzieży w czterech kategoriach wiekowych – do lat 6, 8, 12 i 16. Biegom towarzyszy rodzinny „Piknik nad Rabą” (szczegółowy program na zamieszczonym poniżej plakacie).

BIEG GŁÓWNY – 10-kilometrowa trasa przebiegać będzie ulicami Chodenicką, Karosek (dwie pętle). START i META: Bochnia – Chodenice.

LINK DO ZAWODÓW I REJESTRACJA– kliknij oraz TUTAJ. Regulamin do przeczytania znajdziecie TUTAJ

Organizatorami XXVI Memoriałowego Biegu Majora Bacy są:
– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni,
– Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia,
– Miejski Dom Kultury w Bochni,
– Salt Runners Bochnia,
– Urząd Miasta Bochnia,
– OSP Chodenice
– TKKF Małopolska.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra