A klasa Brzesko. Lider ciągle bez strat

W ubiegły weekend rozegrano 5. kolejkę brzeskiej klasy A. Po kolejnej serii gier na czele tabeli pozostaje LKS Poręba Spytkowska, która z kompletem punktów o dwa “oczka” wyprzedza Victorię Porąbka Uszewska. Jeżeli chodzi o dół klasyfikacji to bez jakiejkolwiek zdobyczy pozostaje już jedynie Jedność Paleśnica, bowiem w sobotę Victoria Bielcza wygrała u siebie ze Strażakiem II Mokrzyska/Szczepanów.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu tej kolejki lider z Poręby Spytkowskiej gościł na swoim boisku rewelacyjnie spisującego się na początku sezonu beniaminka Groma Sufczyn. Gospodarze po pół godziny gry i dwóch rzutach karnych Łukasza Hajdugi prowadzili 2-0. Przyjezdni odpowiedzieli w 38. minucie, kiedy bramkę zdobył Bartłomiej Ogar. Grom po zdobyciu gola w ciągu dwóch minut stracił dwa kolejne trafienia i już właściwie w 40. minucie było wiadomo, że jest po zawodach. W końcówce jeszcze w konsekwencji dwóch żółtych kartek z boiska wyleciał Ogar.

Dużo emocji zapowiadaliśmy w starciu Tymona Tymowa z LKS-em Uszew, który również początek sezonu ma zaskakująco dobry. Tymon jednak nie bez problemów, ale wygrał ze swoim ostatnim rywalem 3-1 (1-0). Gospodarze objęli prowadzenie po pół godziny gry, a autorem gola został Mateusz Piechnik. Na kwadrans przed końćem do wyrównania doprowadził grający trener LKS-u Uszew, Wojciech Kukla. Wówczas do pracy wzięli się ponownie gracze Tymona i w 85. i 87. minucie zdobyli dwa kolejne gole. Na listę strzelców ponownie wpisał się Piechnik oraz Adrian Michalczyk.

Po niespodziewanej ubiegłoweekendowej porażce z LKS-em Uszew otrząsnął się już Kłos Łysa Góra, który wygrał 3-1 ze słabo spisującą się na początku sezonu Jednością Paleśnica. Kłos prowadził już w 23. minucie po golu Kacpra Książka, a tuż przed przerwą przewagę miejscowych podwyższył Marcin Gala. Po niespełna godzinie gry Kłos miał już trzy bramki przewagi, gdy bramkę zdobył Jakub Stypka. W końcówce spotkania honor drużyny gości uratował Łukasz Pazdalski.

Pierwsze punkty, a przy okazji zwycięstwo w tym sezonie zdobyła zdrużyna Victorii Bielcza, która wygrała na własnym boisku 1-0 (1-0) z rezerwami Strażaka Mokrzyska. Bramkę dla miejscowych zdobył już w 10. minucie Daniel Duda i wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem gospodarzy, jednak w 59. minucie z boiska w konsekwencji dwóch żółtych kartek wyleciał Piotr Mieszkowski. Victorii udało się jednak w dobrym stylu dowieźć prowadzenie do końca i zainkasowali pierwsze “oczka” w tej kampanii.

Aż 11 bramek padło w starciu Startu 77 Biadoliny Szlacheckie z Victorią Porąbka Uszewska. Tylko trzy zdobyli gospodarze, z kolei aż osiem przyjezdni i plasują się nadal na pozycji wicelidera z 13 punktami na koncie. Gospodarze zdobyli bramkę już po kilku sekundach gry za sprawą Patryka Babicza. Do przerwy strzelali jednak już tylko gracze Victorii i to dość licznie, bo na liście strzelców wpisali się Krzysztof Pałka, dwukrotnie Przemysław Łazarz oraz Paweł Chrapusta. W 56. minucie na 5-1 podwyższył Chrapusta, a po godzinie gry nadzieję na odrobienie strat miejscowym dał Vasyl Hryhorashyk. Później bramki dla gości zdobyli jeszcze Łukasz Kluska, Krystian Zdeb i ponownie Pałka. Gospodarze ucieszyli się jeszcze tylko raz po golu Damiana Rysaka.

Tylko o dwie bramki mniej padły w rywalizacji Korony Niedzieliska z Jadowniczanką II Jadowniki. Gospodarze wygrali aż 7-2 (5-0) i dopisali do swojego konta kolejne trzy oczka, które pozwalają im utrzymać kontakt z czołówką. Bramki dla Korony zdobyli Rafał Augustyn (trzy), Robert Skirło (dwie), Marek Kowalik oraz Konrad Wojnicki. Dla rezerw Jadowniczanki trafili Milan Okas i Jarosław Bujak.

Po słabym starcie sezonu Pogórze Gwoździec zgromadziło już na swoim koncie sześć punktów. Tym razem minimalnie, bo 1-0 (0-0) pokonali na własnym boisku Ivę Iwkowa. Gola na wagę zwycięstwa i sporej niespodzianki zdobył w 63. minucie meczu Marcin Kural.