PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

A-klasa Bochnia: Z dużej chmury mało błyskawic. Faworyt przegrał w Lipnicy, Ceramika pokonała Rzezawiankę w hicie kolejki

Za nami 9. kolejka w bocheńskiej A-klasie. Największą niespodzianką bez wątpienia była pierwsza w sezonie porażka Błyskawicy Proszówki, która została pokonana przez rozpędzającą się drużynę Macierzy Lipnica. W hicie tej serii gier Ceramika odprawiła z kwitkiem Rzezawiankę i nadal może pochwalić się zdobyciem kompletu punktów na własnym boisku.

Błękitni Krzeczów – LKS Trzciana 2000 17 listopada, 13:00

Kolejkę rozpoczął ciekawie zapowiadający się mecz Ceramiki Muchówka z Rzezawianką. Gospodarze wygrali wszystkie 3 wcześniejsze domowe spotkania w obecnym sezonie, ale starcie z zajmującą 3. miejsce drużyną z Rzezawy miał być prawdziwym sprawdzianem ich umiejętności. Przeszli go pozytywnie, bo wygrali pewnie 3-0 po dwóch golach Jakuba Stabrawy i trafieniu Marcina Kukli. Ceramika utrzymała pozycję lidera, a Rzezawianka pozostała na 3. miejscu, ale do drużyny z Muchówki traci już 5 punktów.

Niespodziewany remis w Słomce wywalczył zespół Orła Cikowice. Gospodarze prowadzili już od 7. minuty po golu zdobytym przez Arkadiusza Siodlarza, a tuż po przerwie prowadzenie Victorii podwyższył Piotr Makówka i wydawało się, że losy spotkania zostały już rozstrzygnięte. Drużyna Orła nie poddała się jednak i między 74. a 75. minutą zdobyła dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Paweł Szewczyk i Robert Dziwisz. Victoria znów nie zdołała wygrać na własnym boisku i spadła aż na 9. miejsce. Orzeł jest dopiero 11., ale punkt zdobyty w Słomce może okazać się bardzo cenny dla tego zespołu.

Na dnie tabeli nadal znajduje się zespół Czarnych Kobyle. Tym razem beniaminek przegrał wyjazdowe spotkanie z zajmującym 2. miejsce w tabeli GKS-em II Drwinia. Bohaterem meczu został Mateusz Bochenek, który zdobył 3 gole, wpisując się na listę strzelców w 4., 25. i 75. minucie spotkania. GKS II nadal traci jedynie punkt do Ceramiki i powiększył przewagę nad kilkoma rywalami, natomiast położenie Czarnych jest coraz trudniejsze.

Nie ma już w stawce zespoły beż żadnej porażki na koncie. Do tej kolejki takim wyczynem mogła pochwalić się Błyskawica Proszówki, ale poniosła zaskakującą porażkę w Lipnicy Murowanej z miejscową Macierzą. Gospodarze wykorzystali brak kilku ważnych zawodników w zespole gości i tuż przed przerwą zdobyli dwa gole. Ich autorami zostali Artur Burak i Łukasz Tekiela. Sytuacja gości stała się jeszcze trudniejsza, gdy w 80. minucie czerwoną kartkę otrzymał Dominik Żelichowski. Wprawdzie chwilę później bramkę kontaktową zdobył Karol Filipek, ale Macierz zdołała utrzymać prowadzenie 2-1 i zgarnęła komplet punktów już w trzecim spotkaniu z rzędu i awansowała na 5. miejsce. Był to też czwarty mecz z rzędu bez porażki tej drużyny. Błyskawica straciła kontakt z Ceramiką i GKS-em II Drwinia.

Po wysokim zwycięstwie nad Trzcianą 2000 (6-2) za ciosem nie potrafił pójść zespół Beskidu, który znów zawiódł przegrywając z Tarnavią. Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy. Bramkę na 1-0 strzałem z rzutu wolnego zdobył niezawodny Konrad Łękawa, a prowadzenie Beskidu podwyższył strzałem głową Grzegorz Kłusek. Po zmianie stron role odwróciły się jednak zupełnie. Najpierw po kontrowersyjnym rzucie karnym gola kontaktowego zdobył Krzysztof Zdybał, a potem dość słaby strzał Ryszarda Banata do bramki wpuścił bramkarz gospodarzy. W ostatnich minutach zwycięską bramkę dla gości zdobył Banat, po tym jak kopnięta przez niego piłka odbiła się od jednego z obrońców i od poprzeczki wpadła do bramki. Zwycięstwo 3-2 pozwoliło drużynie Tarnavii przeskoczyć Beskid w tabeli i awansować na 7. miejsce.

Bardzo ważne domowe zwycięstwo nad Rabą Niedary odniósł zespół Górnika Siedlec. Gospodarze prowadzili już od 3. minuty, gdy gola zdobył Sebastian Smoter. W 34. minucie było 2-0, a bramkę zdobył tym razem Kamil Gicala. Goście zdołali zdobyć bramkę kontaktową po strzale Piotra Żelaznego, ale to zespół Górnika schodził na przerwę w lepszych nastrojach. Po zmianie stron gospodarze zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie po golu Mateusza Nowaka. W 76. minucie czerwoną kartką został ukarany Adam Korczakowski z Górnika i wydawało się, że goście będą mieli jeszcze szanse na odrobienie strat, ale już po dwóch minutach siły na boisku się wyrównały, bo z boiska odesłany do szatni został Piotr Jędrzejek. Raba nie zdołała się już podnieść, a gospodarze przypieczętowali ważne zwycięstwo golem na 4-1 zdobytym przez Adama Rzącę. Dzięki zwycięstwu Górnik ma 3 punkty więcej niż Raba i 5 więcej niż Czarni Kobyle.