A-klasa Bochnia: Trzciana 2000 lepsza w hicie kolejki. Nowym liderem została Ceramika

W bocheńskiej klasie A po siódmej serii zmagań doszło do zmiany lidera. Pozycję tę utracił GKS II Drwinia, a na pierwsze miejsce awansowała Ceramika Muchówka. Wysokie porażki zaliczyły zespoły Beskidu Żegocina i Górnika Siedlec, które przegrały kolejno z GOSiR-em Novi Rzezawianka oraz Błyskawicą Proszówki.

Kolejne zwycięstwo zaliczył młody zespół Trzciany 2000, który pokonał na wyjeździe aktualnego jeszcze wówczas lidera GKS II Drwinia. Zawodnicy trenera Stanisława Tabaka pokazali, że stać ich na naprawdę wiele i od początku zdominowali przeciwnika. Dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego zdobył Mariusz Banat, a po jednym trafieniu dołożyli Maciej Tabor i Kacper Cygan. Zespół z Trzciany dzięki temu zwycięstwu nie traci kontaktu z grupą walczącą w czołówce tabeli.

Potknięcie rezerw czwartoligowego GKS-u wykorzystał zespół Ceramiki Muchówka, który wygrał na wyjeździe 2-0 (1-0) z Błękitnymi Krzeczów. Wynik już w 7. minucie otworzył Michał Mazurek, a po niemal godzinie gry podwyższył Radosław Krawczyk. Łatwe dość zwycięstwo Ceramiki jest o tyle ważne, że od 32. minuty musieli oni radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Pawła Motaka.

W czołówce są także dwa zespoły, które w ubiegły weekend odniosły bardzo przekonywujące zwycięstwa. Zacznijmy od wizyty w Siedlcu, gdzie w derbach gminy Bochnia lepsi okazali się zawodnicy Błyskawicy Proszówki. I to zdecydowanie lepsi, bo wygrali aż 7-0 (1-0). Do przerwy “Błyskawiczni” prowadzili tylko jedną bramką po golu Krzysztofa Styrny i nic nie zapowiadało, że druga połowa przyniesie aż taki rezultat. Zaraz po pauzie drugą bramkę dołożył Styrna, a później trafiali jeszcze dwukrotnie Eliasz Dudek, dwukrotnie Karol Filipek i raz Michał Kołdras.

GOSiR Novi Rzezawianka to również zespół, który w żaden sposób nie chce tracić kontaktu z czołówką. Spadkowicz z klasy okręgowej wygrał tym razem na wyjeździe z Beskidem Żegocina 6-0 (1-0). Już w 1. minucie golem Rafała Górala GOSiR otworzył rezultat spotkania. Podobnie jak w Siedlcu do przerwy przyjezdni prowadzili tylko 1-0, a po pauzie rozwiązał się worek z bramkami, których autorami byli Kacper Żurawski, Mateusz Klesiewicz, Arkadiusz Żurawski, Damian Żurawski i ponownie Góral.

Pewne zwycięstwo odniosła również Victoria Słomka, która u siebie pokonała zajmujących ostatnią pozycję w tabeli Czarnych Kobyle 3-0 (0-0). Do przerwy spotkanie było wyrównane, jednak widoczna była delikatna przewaga miejscowych, która bardziej okazała się po zmianie stron. Victoria po golach Rafała Natanka, Piotra Makówki i Jakuba Szymańskiego dopisuje sobie kolejne trzy “oczka” i nie traci kontaktu z grupą przewodzącą w tabeli.

W meczu drużyn z dołu tabeli doszło do podziału punktów. Orzeł Cikowice przed własną publicznością zremisował 1-1 (0-0) z Rabą Niedary. Wynik dla gospodarzy otworzył w 55. minucie meczu Arkadiusz Ociepa, jednak po dziesięciu minutach wyrównał Piotr Długoszewski. Obie drużyny potrzebują punktów, bowiem na dobre utknęli w dolnej strefie tabeli i z pewnością będą chcieli się z niej jak najszybciej wydostać.

Od wspomnianych powyżej zespołów w tabeli odskoczyła Macierz Lipnica Murowana, która wygrała 3-1 (1-1) z Tarnavią Tarnawa. Spotkanie fantastycznie rozpoczęło się dla Tarnavii, która już w 9. minucie po samobójczym golu Miłosza Strugały objęła prowadzenie. Były to dobre złego początki dla ekipy z Tarnawy, gdyż w 20. minucie wyrównał Damian Pławecki, a kwadrans później boisko musiał opuścić Krzysztof Satoła, który skompletował dwa żółte kartoniki. Po przerwie grający w osłabieniu zespół Tarnavii zdobył jeszcze dwa gole, a ich autorami byli Szymon Kulas i Wojciech Stachoń. Goście mecz kończyli w dziewiątkę, bo z boiska wyleciał jeszcze Sylwester Kołban.