PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

A-klasa Bochnia: Orzeł upolował Żubra, Błyskawica awansowała na drugie miejsce

Już kilka tygodniu temu rozstrzygnięte zostały losy walki o awans do ligi okręgowej, dlatego uwagę od tego momentu przykuwała najbardziej kwestia rywalizacji o uniknięcie zajęcia 12. pozycji, mogącej okazać się spadkową. Decydujący był mecz Orła z Żubrem, który na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Orzeł, oraz również ciesząca się ze zwycięstwa w tej kolejce Raba Niedary zapewnili sobie awans, natomiast los Żubra spoczywa teraz w rękach… Unii Tarnów.

Borkowianka Borek 0-3 Górnik Siedlec – walkower

Spotkanie pomiędzy Orłem a Żubrem teoretycznie powinno być bardzo zacięte, ale w praktyce na boisku dominowali gospodarze. Orzeł objął prowadzenie już w 2. minucie po golu Arkadiusza Ociepy, a potem prowadzenie podwyższyli Robert Dziwisz, Błażej Bajer i Marcin Kwinta. Gospodarze wygrali ostatecznie 4:0 i mogli cieszyć się z utrzymania.

Na pozycję wicelidera awansowała Błyskawica, która na własnym boisku pokonała Błękitnych. Goście już od 29. minuty musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Tomasza Wygody. Wcześniej gola na 1:0 dla Błyskawicy zdobył Dominik Żelichowski. Co ciekawe, grający w osłabieniu goście szybko wyrównali po bramce Kevina Nowaka. W 88. minucie decydującego gola zdobył jednak Eliasz Dudek i Błyskawica mogła cieszyć się ze zwycięstwa, a także awansu na drugie miejsce. Błękitni walczyli ambitnie, ale ostatecznie przegrali i spadli na 11. miejsce.

Błyskawica na pozycję wicelidera awansowała kosztem Ceramiki, która jedynie zremisowała z GKS-em II Drwina. Co więcej, to goście prowadzili 2:0 po golach Marko Józefowicza i Patryka Lanego. Gospodarze zdołali wyrwać jeden punkt po bramkach Pawła Motaka i Jakuba Kupca. Mecz zakończył się remisem 2:2, co dla obu zespołów oznaczało spadek o jedną pozycję w tabeli. Dla Ceramik z 2. na 3., a GKS-u II z 6. na 7.

W efektownym stylu utrzymanie przypieczętowała Raba Niedary, która na wyjeździe rozbiła słabnącą ostatnio Victorię Słomka. Gole dla gości zdobyli Dariusz Mączka (dwa), Tomasz Żelazny i Łukasz Gajos. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Piotr Makówka. Raba wygrała 4:1 i już nie musi martwić się o utrzymanie.

Walkowerem swój mecz wygrał Beskid, bo Nieszkowianka zrezygnowała z wyjazdu na mecz.