Sport

A-klasa Bochnia: Orzeł upolował Żubra, Błyskawica awansowała na drugie miejsce

Już kilka tygodniu temu rozstrzygnięte zostały losy walki o awans do ligi okręgowej, dlatego uwagę od tego momentu przykuwała najbardziej kwestia rywalizacji o uniknięcie zajęcia 12. pozycji, mogącej okazać się spadkową. Decydujący był mecz Orła z Żubrem, który na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Orzeł, oraz również ciesząca się ze zwycięstwa w tej kolejce Raba Niedary zapewnili sobie awans, natomiast los Żubra spoczywa teraz w rękach… Unii Tarnów.

23. kolejka:
Orzeł Cikowice 4-0 Żubr Gawłówek

Błyskawica Proszówki 2-1 Błękitni Krzeczów

Ceramika Muchówka 2-2 GKS II Drwinia

Victoria Słomka 1-4 Raba Niedary

Beskid Żegocina 3-0 Nieszkowianka Nieszkowice Małe – walkower

Borkowianka Borek 0-3 Górnik Siedlec – walkower

Spotkanie pomiędzy Orłem a Żubrem teoretycznie powinno być bardzo zacięte, ale w praktyce na boisku dominowali gospodarze. Orzeł objął prowadzenie już w 2. minucie po golu Arkadiusza Ociepy, a potem prowadzenie podwyższyli Robert Dziwisz, Błażej Bajer i Marcin Kwinta. Gospodarze wygrali ostatecznie 4:0 i mogli cieszyć się z utrzymania.

Na pozycję wicelidera awansowała Błyskawica, która na własnym boisku pokonała Błękitnych. Goście już od 29. minuty musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Tomasza Wygody. Wcześniej gola na 1:0 dla Błyskawicy zdobył Dominik Żelichowski. Co ciekawe, grający w osłabieniu goście szybko wyrównali po bramce Kevina Nowaka. W 88. minucie decydującego gola zdobył jednak Eliasz Dudek i Błyskawica mogła cieszyć się ze zwycięstwa, a także awansu na drugie miejsce. Błękitni walczyli ambitnie, ale ostatecznie przegrali i spadli na 11. miejsce.

Błyskawica na pozycję wicelidera awansowała kosztem Ceramiki, która jedynie zremisowała z GKS-em II Drwina. Co więcej, to goście prowadzili 2:0 po golach Marko Józefowicza i Patryka Lanego. Gospodarze zdołali wyrwać jeden punkt po bramkach Pawła Motaka i Jakuba Kupca. Mecz zakończył się remisem 2:2, co dla obu zespołów oznaczało spadek o jedną pozycję w tabeli. Dla Ceramik z 2. na 3., a GKS-u II z 6. na 7.

W efektownym stylu utrzymanie przypieczętowała Raba Niedary, która na wyjeździe rozbiła słabnącą ostatnio Victorię Słomka. Gole dla gości zdobyli Dariusz Mączka (dwa), Tomasz Żelazny i Łukasz Gajos. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Piotr Makówka. Raba wygrała 4:1 i już nie musi martwić się o utrzymanie.

Walkowerem swój mecz wygrał Beskid, bo Nieszkowianka zrezygnowała z wyjazdu na mecz.

Tabela:
1. Szreniawa Nowy Wiśnicz 25 58
2. Błyskawica Proszówki 25 52
3. Ceramika Muchówka 25 50
4. Victoria Słomka 25 47
5. LKS Trzciana 2000 25 40
6. Beskid Żegocina 25 39
7. GKS II Drwinia 25 38
8. Raba Niedary 25 33
9. Górnik Siedlec 25 32
10. Orzeł Cikowice 25 32
11. Błękitni Krzeczów 25 31
12. Żubr Gawłówek 25 25
13. Nieszkowianka Nieszkowice Małe 25 14
14. Borkowianka Borek 25 4

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra