A-klasa Bochnia: GKS II Drwinia z kolejnym kompletem punktów

Mecze 5. kolejki, z dwoma wyjątkami, tradycyjnie były bardzo zacięte. Pierwszym wyjątkiem był nierówny pojedynek Błyskawicy z Rabą Niedary, który gospodarze wygrali aż 13-0! Kolejny słaby występ zanotował również Górnik Siedlec, który uległ Tarnavii. Na czele nadal GKS II Drwinia, który w hicie kolejki pokonał Ceramikę Muchówka.

Błyskawica Proszówki 13-0 Raba Niedary

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Victorii Słomka z Trzcianą 2000. Więcej dogodnych okazji stworzyli sobie gospodarze, ale najlepszą mieli goście, jednak rzut karny obronił Patryk Sobas. Oba zespoły utrzymały pozycję w górnej części tabeli, ale ich strata do lidera wzrosła. Trzciana 2000 wciąż może jednak szczycić się mianem niepokonanej w obecnym sezonie ligowym.

Nazwę na GKS 2-1 Drwinia powinien zmienić chyba zespół rezerw IV-ligowca, który obecnie przewodzi w rozgrywkach bocheńskiej A-klasy, ponieważ spośród pięciu spotkań tego zespołu aż cztery zakończyły się właśnie takim wynikiem. Tym razem drużyna pokonała drugą w tabeli Ceramikę Muchówka. Kluczowy moment meczu to 58. i 59. minuta, bo wtedy gospodarze zdobyli dwie bramki. Najpierw do siatki piłkę skierował Daniel Mikler, a chwilę później niefortunną interwencją popisał się Jakub Stabrawa. Goście zmniejszyli straty po golu Mateusza Fortuny, ale nie zdołali już uchronić się przed pierwszą w sezonie porażką. GKS II wygrał piąty mecz i z kompletem punktów przewodzi w tabeli. Ceramika, mimo porażki, nadal jest druga.

Zawiódł Beskid Żegocina, który nie wykorzystał wielu okazji i dał się pokonać Błękitnym Krzeczów. Wprawdzie na trafienie Sebastiana Czesaka dla gości odpowiedział Konrad Łękawa, ale bramki Dawida Padowskiego oraz, ponownie, Czesaka zapewniły gościom niespodziewane zwycięstwo 3-1 i pozwoliły odskoczyć od zespołów zajmujących najniższe pozycje. Beskid spadł na 4. miejsce.

Kolejny raz punktów nie udało się zdobyć drużynie Macierzy Lipnica, która na własnym boisku podejmowała Rzezawiankę. Bohaterem meczu został Rafał Góral, który zdobył trzy gole dla gości. Honorowe trafienie dla miejscowych zanotował Piotr Krzak. Dzięki zdobyciu kompletu punktów Rzezawianka oddaliła się od rywali na odległość pięciu punktów i zajmuje pozycję w środku tabeli.

Trwa kryzys Górnika Siedlec, bo drużyna przegrała na własnym boisku z Tarnavią. Wynik meczu został ustalony jeszcze w pierwszej połowie, a bramki dla gości zdobyli Kamil Czuper, Sławomir Kącki i Krzysztof Satoła. Tarnavia wygrała pewnie 3-0 i awansowała na 3. miejsce. Górnik pozostał na ostatnim miejscu.

Dwóch rannych, ale żadnego zabitego – to bilans meczu Orła Cikowice z Czarnymi Kobyle. Oba zespoły z pewnością mocno liczyły, że tym razem uda się odnieść pierwsze w sezonie ligowe zwycięstwo, ale musiały zadowolić się podziałem punktów. Gospodarze objęli prowadzenie tuż po przerwie, a gola zdobył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Robert Dziwisz. Czarni zdołali wyrównać w 82. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Mateusz Kaczmarczyk. Mecz zakończył się ostatecznie remisem 1-1, który powoduje, że oba zespoły pozostały na odpowiednio, 12. i 13. miejscu w tabeli.

Kolejkę zakończyło spotkanie Błyskawicy Proszówki z Rabą Niedary, które zupełnie zdominowali gospodarze. Trzy gole dla zwycięzców zdobył Karol Filipek, dwie Eliasz Dudek, a aż pięć wprowadzony w 55. minucie Krzysztof Styrna! Cegiełkę do bardzo wysokiego zwycięstwa dołożyli także Piotr Filipek oraz Adam Pałkowski, a trafienie samobójcze zanotował Bogdan Gadowski i mecz zakończył się wynikiem aż 13-0. Błyskawica awansowała na 7. miejsce, natomiast Raba jest 11. ale po takiej porażce może długo dochodzić do siebie.