- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

A-klasa Bochnia: Derby pomiędzy Orłem i Błyskawicą hitem 22. kolejki

- REKLAMA -

Na pięć kolejek przed końcem sezonu można wskazać już bardzo wyraźnego faworyta do awansu, którym jest Szreniawa. W tej serii gier lider zagra na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Żubrem. Cały czas szanse na zajęcie pierwszego miejsca ma również grupa pościgowa, w której znajdują się Victoria, Ceramika i Błyskawica, ale tylko piorunujący finisz może pozwolić tym zespołom wyprzedzić lidera. W 22. serii gier teoretycznie najtrudniejsze zadanie czeka Błyskawicę, która zagra na wyjeździe derbowy mecz z Orłem Cikowice. Na drugim biegunie niemal przesądzony jest już los Nieszkowianki. Tym razem beniaminek otrzyma trzy punkty za walkower, ale i tak znajduje się w fatalnej sytuacji. Wciąż trwa za to walka o uniknięcie zajęcia 12. pozycji, która przy niekorzystnym układzie rozstrzygnięć w wyższych ligach może również okazać się spadkową.

22. kolejka:
sobota, 18. maja:
Żubr Gawłówek – Szreniawa Nowy Wiśnicz 17:00

Raba Niedary – Beskid Żegocina 17:00

Orzeł Cikowice – Błyskawica Proszówki 17:00

niedziela, 19. maja:
GKS II Drwinia – Victoria Słomka 11:00

Błękitni Krzeczów – Ceramika Muchówka 15:00

Górnik Siedlec – LKS Trzciana 2000 17:00

Nieszkowianka Nieszkowice Małe 3-0 Borkowianka Borek – walkower

Jak już zostało wspomniane, lider uda się na wyjazdowy mecz z Żubrem. Faworytem będzie Szreniawa, choć należy brać pod uwagę, że niedawno zespół zaliczył wpadkę w pojedynku z Trzcianą 2000 (0:1). Żubr ma też wciąż o co walczyć, ponieważ zajęcie nawet 12. miejsca może w obecnym sezonie nie gwarantować utrzymania, dlatego mecz powinien być zacięty.

Nieźle w ostatnich spotkaniach spisywała się Raba Niedary. Beniaminek zdołał awansować na 10. pozycję, jednak ma w dorobku tyle samo punktów co 12. Górnik Siedlec. Teraz drużyna rozegra bardzo ważny mecz z rozpędzonym Beskidem Żegocina (dwa zwycięstwa z rzędu, bilans bramek 13-1), który wprawdzie nie walczy już ani o awans, ani o utrzymanie, ale z pewnością będzie chciał zakończyć udany sezon zdobyciem jak najwyższej pozycji. W tej sytuacji to goście wydają się być minimalnym faworytem.

Ogromną stawkę dla obu zespołów będą miały derby pomiędzy Orłem Cikowice i Błyskawicą. Gospodarze wciąż walczą o utrzymanie, za to goście nadal mają szanse na zajęcie pierwszego miejsca. Pierwszy mecz tych zespołów był bardzo zacięty i zakończył się zwycięstwem Błyskawicy 2:1, choć drużyna z Proszówek kończyła go w osłabieniu. Tym razem spotkanie również powinno być ciekawe, zwłaszcza że obie strony w pełni zadowoli jedynie zwycięstwo.

Po dotkliwej porażce w Żegocinie (0:7) plamę na honorze będzie chciał zmazać GKS II Drwinia. Nie będzie o to łatwo, bo tym razem zespół zmierzy się i walczącą o awans Victorią. Goście również nie będą miło wspominać swojego meczu 21. kolejki, bo sensacyjnie przegrali w derbach z Błękitnymi aż 1:6. W tym spotkaniu obie drużyny będą musiały zapomnieć o niepowodzeniach i spróbować sięgnąć po trzy punkty. Zwłaszcza Victoria ma o co walczyć, bo tylko zdobycie kompletu punktów może przybliżyć zespół do awansu.

Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego po wygranej z Victorią dobrą passę z pewnością będzie chciał kontynuować zespół Błękitnych. Teraz drużyna z Krzeczowa podejmie trzecią w tabeli Ceramikę Muchówka. Faworytem będą goście, ale skoro Błękitnych stać było na pokonanie wicelidera i to na wyjeździe, to tym bardziej na własnym boisku mogą być trudnym przeciwnikiem. Ceramika musi wywalczyć zwycięstwo, jeśli chce jeszcze dogonić Szreniawę.

Jeszcze rok temu Górnik Siedlec walczył o awans, a teraz broni się przed spadkiem. Tym razem drużyna zagra z dobrze spisującym się zespołem Trzciany 2000 i trudno będzie ją uznać za faworyta, nawet jeśli drużyna z Południa znacznie lepiej radzi sobie na własnym boisku. Gospodarzy zadowoli jedynie zwycięstwo, ale nie będzie o nie łatwo.

Tabela:
1. Szreniawa Nowy Wiśnicz 22 52
2. Victoria Słomka 21 44
3. Ceramika Muchówka 21 43
4. Błyskawica Proszówki 21 42
5. GKS II Drwinia 21 34
6. Beskid Żegocina 21 33
7. LKS Trzciana 2000 22 33
8. Błękitni Krzeczów 21 28
9. Żubr Gawłówek 21 24
10. Raba Niedary 21 23
11. Orzeł Cikowice 21 23
12. Górnik Siedlec 21 23
13. Nieszkowianka Nieszkowice Małe 21 11
14. Borkowianka Borek 21 4

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra