PORADNIK ÓSMOKLASISTY 2021

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni

Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego
Pl. ks. A. Czaplińskiego 1, 32-700 Bochnia
tel. +48 14 611 50 62
e-mail: 1lo@powiat.bochnia.pl
www.1lo.bochnia.pl

OFERTA EDUKACYJNA

PROFILE Z ROZSZERZENIAMI:

  • cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne (języki obce: matematyka, informatyka (języki obce: j. angielski, j. niemiecki) – nowość!
  • matematyka, chemia (języki obce: j. angielski, j. niemiecki),
  • matematyka, fizyka  (języki obce: j. angielski, j. niemiecki),
  • biologia, chemia  (języki obce: j. angielski, j. niemiecki),
  • biologia, chemia  (języki obce: j. angielski, j. niemiecki),
  • j. polski, historia, wos  (języki obce: j. angielski, j. niemiecki,
  • biologia, j. angielski, j. polski  (języki obce: j. angielski oraz do wyboru j. niemiecki lub j. francuski),
  • geografia, j. angielski, j. polski  (języki obce: j. angielski oraz do wyboru j. niemiecki lub j. francuski).

I Liceum Ogólnokształcące to najstarsza szkoła w Bochni. Jej absolwenci od dwóch stuleci tworzyli historię miasta i powiatu jako lekarze, prawnicy, nauczyciele i duchowni.

Do wybitnych wychowanków należą: rektorzy UJ, profesorowie wielu polskich uczelni, oficerowie wśród nich ostatni dowódca Armii Krajowej gen. Leopold Okulicki.

Obecnie szkoła skutecznie łączy tradycję z wyzwaniami współczesności, przygotowując swoich absolwentów do studiów wyższych na praktycznie wszystkich kierunkach. Atutem szkoły jest doświadczona kadra i dobrze wyposażone pracownie.

Uczniowie co roku znajdują się wśród laureatów i finalistów konkursów oraz olimpiad przedmiotowych. Potwierdzeniem wysokiego poziomu nauczania są bardzo dobre wyniki egzaminów maturalnych i ponad 80 procent absolwentów szkoły, studiujących na studiach dziennych państwowych uczelni. Szkoła prowadzi wymianę zagraniczną z: Republiką Czeską, Grecją, Niemcami, Ukrainą oraz Słowacją.

Koła zainteresowań: naukowe, sportowe, Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze.

Dodatkowa oferta: Małopolska Chmura Edukacyjna, zajęcia dla uczniów klas biologiczno-chemicznych prowadzone są na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, obozy zagraniczne w Anglii i Grecji, projekty programu Erasmus+ oraz współpraca z programem AFS (projekt pobytu uczniów zagranicznych w Polsce), realizacja roku zerowego (jest to forma kursów dokształcających prowadzonych w okresie poprzedzającym rekrutację kandydatów na studia) z AGH.

REKRUTACJA

Góra