- REKLAMA -
- REKLAMA -
PIELGRZYMKA 2022

Z Bochni na Jasną Górę. Drugi dzień wędrówki ZDJĘCIA

Fot. Maksymilian Truś
- REKLAMA -

Za nami drugi dzień. Rozpoczęliśmy go mszą w kościele parafialnym w Strumianach, podczas którego słowo skierował do nas ks. Paweł Bryś, Saletyn, duszpasterz naszej opieki medycznej – Stowarzyszenia „Lazarus”. Po mszy zjedliśmy wspólne śniadanie, które przygotowali dla nas mieszkańcy Strumian.

Później ruszyliśmy w dalszą drogę, by po kilku kilometrach wkroczyć do Krakowa, gdzie w ogrodach parafii na Starym Bieżanowie skorzystaliśmy z gościnności miejscowego księdza proboszcza. Po tym postoju ulicą Bieżanowską, a później Wielicką weszliśmy w centrum Krakowa, by wzdłuż Wisły podążać na Skałkę.

Tutaj w seminarium ojców Paulinów odpoczęliśmy chwilę i odmówiliśmy koronkę w seminaryjnej kaplicy. Nasz ostatni etap, to droga pod Wawelem i przez Planty, gdzie radosnym śpiewem głosiliśmy świadectwo naszej Wiary. W końcu dotarliśmy do klasztoru ojców Karmelitów, gdzie spędzimy dzisiejszą noc. Jutro na Wawelu połączymy się z pozostałymi grupami, by wyruszyć jako 42. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra