Pielgrzymka 2019

Z Bochni na Jasną Górę. Grupa 3 w niedzielę liczyła ok. 400 osób! DUŻO ZDJĘĆ

Fot. maksymilian Truś

W niedzielę, w ósmym dniu pielgrzymowania dotarli na Jasną Górę. Grupa 3 z Parafii św. Pawła Apostoła w Bochni liczyła blisko 400 osób. Do pielgrzymów, którzy pokonali cała trasę dołączyli wierni, którzy autokarami dojechali do Częstochowy.

Ostatni dzień pielgrzymowania bocheńska grupa, wraz z pozostałymi wspólnotami, rozpoczęła nabożeństwem pokutnym na „Przeprośnej Górce”, którą w tym roku wyjątkowo była góra Bakło k. Olsztyna zwana „Małym Giewontem”.

Tutaj do pątników dołączyło ponad 200 pielgrzymów, którzy autokarami przyjechali prosto z Bochni. Po chwili pielgrzymi wyruszyli w trasę prowadzącą przez lasy i polne drogi, która doprowadziła ich do upragnionego, zielonego drogowskazu z napisem „Częstochowa”.

Tuż za nim miał miejsce ostatni postój i odpoczynek przed finałowym odcinkiem pielgrzymki. Po południu Piesza Pielgrzymka Krakowska dotarła na Jasną Górę, gdzie grupa bocheńska, zwartym szykiem, wkroczyła pod klasztorne wały witana przez abp Marka Jędraszewskiego i kard. Stanisława Dziwisza.

Wszyscy bocheńscy pielgrzymi ubrani byli w jednakowe podkoszulki i wyposażeni w… balony! Szczególnie piękną chwilą był moment upadku na twarz wszystkich pątników, którzy w ten sposób oddali cześć Maryi, do której przez 8 dni zmierzali.

Po chwili grupa udała się do kaplicy Matki Bożej, gdzie każdy mógł złożyć swoje intencje przed cudownym obliczem Czarnej Madonny. O 19:00 rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego, która była podsumowaniem i zamknięciem XXXIX Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra