- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

„Wieczór z dokumentem” Marek Kołdras pięknie opowiedział o swoim bracie ZDJĘCIA

Fot. Krzysztof Wasyłek
- REKLAMA -

Po brzegi była wypełniona sala Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku podczas piątkowego „Wieczoru z dokumentem”. Zaprezentowano podczas niego trzy filmy Marka Kołdrasa. Każdy w nich to niezwykłe, dopracowane dzieło.

Była to kolejna odsłona „Wieczoru z dokumentem” realizowanego wspólnie z brzeską biblioteką. Tym razem Marek Kołdras pokazał trzy filmy. Pierwszy z nich to „Brzeskie drogi do niepodległości”. To pięknie opowiedziana historia brzeskiego lekarza Adama Petersa, który walczył na froncie I wojny światowej. Jest też ciekawostka historyczna. Marek Kołdras przypomniał o brzeskiej, pierwszej w historii, linii poczty lotniczej oraz wykorzystaniu podczas wojny samolotów startujących z podbrzeskich lotnisk.

Kolejny obraz był swoistym zaproszeniem do Górskiego Karabachu. To wycieczka po pięknych zakątkach kraju, jego zwyczajach, kulturze, a także oryginalnej kuchni.

Jako ostatni został wyświetlony niezwykle osobisty obraz prezentujący Ryszarda Kołdrasa, tragicznie zmarłego dyrektora Kopalni Soli w Bochni, prywatnie brata Marka Kołdrasa.

Dokument pokazuje niezwykłą postać: człowieka wielu pasji, wizjonera, artystę. O jego życiu opowiadają przyjaciele, górnicy, osoby z którymi pracował i dzielił zamiłowania. Ryszard Kołdras zginął 25 lat temu, w wypadku samochodowym. Wracał ze spotkania czwartkowego organizowanego przez Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni.

Zorganizowany w piątkowe popołudnie w RCKB w Brzesku wieczór poprowadziła Dorota Kunc.

4 komentarze

4 Comments

 1. Wstyd

  07 listopada 2021 godzina 13:05

  Jak zwykle Stefan nie odpuścił imprezki i pewnie za darmo buja się służbowym autkiem i trwoni pieniądze podatników a do zarządzania to powoli i slimaczo.

  • Polak

   07 listopada 2021 godzina 17:29

   Zazdrość przez Ciebie przemawia!!!

 2. Górnik-emeryt

  07 listopada 2021 godzina 17:27

  Widzę dużo ludzi bez kagańców i to jest SUPER!!!Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

 3. Baczków

  08 listopada 2021 godzina 12:30

  jakiś pseudo rzecznik um z marnym wykształceniem się odezwał i broni urzędasów hhe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra