- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

We wtorek spotkanie autorskie on-line w Stowarzyszeniu Bochniaków

- REKLAMA -

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie on-line z Ireną Powell i prof. Elżbietą Tabakowską, autorkami książek: „Córka, która sprzedała matkę” i „Sara – Irena, Elżbieta”.

Obie książki, bardzo wzruszające, pełne są osobistych wspomnień i przemyśleń, opartych, a wręcz spowodowanych historycznymi wydarzeniami, zapoczątkowanymi w latach 30. XX wieku. Z jednej strony są: wojna i okupacja hitlerowska, faszyzm i komunizm ,  z drugiej: życie, strach, pomoc, przetrwanie, przyjaźń. W przedziwny sposób losy autorek splatają się ze sobą i z …. Bochnią, a jeszcze więcej z Borkiem i mieszkającą tam niegdyś rodziną Ryncarzów.

Irena Powell, urodzona we Lwowie, w rodzinie polskich Żydów, ukończyła anglistykę i japonistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe w St. Anthony’s College w Oksfordzie. Przez wiele lat była wykładowcą uniwersyteckim w Oksford i Shelfeld, gdzie również publikowała prace naukowe, z których najważniejszą jest „Pisarze i społeczeństwo we współczesnej Japonii” („Writers and society in modern Japan”) wydana w 1983 roku.

Prof. Elżbieta Tabakowska, polska filolog, anglistka, tłumaczka książek Normana Daviesa, zajmuje się językoznawstwem kognitywnym oraz teorią przekładu, kierownik Katedry UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, członek Collegium Invisibile.

Prezentowane podczas spotkania książki zostały wydane przez Wydawnictwo Austeria w Krakowie.

Spotkanie będzie dostępne na kanale YT Stowarzyszenia Bochniaków TUTAJ

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra