Kultura

W Święto Trzech Króli kolędowanie w podbocheńskim Betlejem

W najbliższy poniedziałek – 6 stycznia 2020 roku, czyli w Święto Trzech Króli, w najstarszym przysiółku Proszówek zwanym  Betlejem lub Starą Wsią o godz. 17.00 zaplanowano kolędowanie przy szopce, którą zbudowali mieszkańcy okolicznych domów.

Do udziału w kolędowaniu zaprasza Jerzy Lysy. Kilkanaście lat temu, jeszcze jako ówczesny wójt gminy Bochnia był on  pomysłodawcą połączenia miejsca o tak charakterystycznej nazwie oraz naszej wielowiekowej tradycji śpiewania kolęd w okresie Świąt. Bożego Narodzenia. Zwyczaj ten dobrze się przyjął  i jest kontynuowany, a mieszkańcy podbocheńskiego Betlejem są z niego dumni. 

– Serdecznie zapraszamy przede wszystkim miejscowych ale także gości z Bochni i okolicy – szczególnie dzieci i młodzież, która powinna kultywować nasze narodowe i chrześcijańskie tradycje. Mile widziane są osoby z własnymi instrumentami i strojami kolędniczymi. Fajnie byłoby powitać w Betlejem także uczestników Bocheńskiego Orszaku Trzech Króli , który odbędzie się w południe tego samego dnia – przekonują organizatorzy.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra