- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W środę inauguracja Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

- REKLAMA -

Od kilku lat Integracji malowanej dźwiękiem towarzyszą spotkania z wyjątkowymi ludźmi, którzy pomimo swojej niepełnosprawności pokazują, że można żyć pełnią życia. Nie inaczej będzie podczas tej edycji. Wiktor Okrój i Arkadiusz Cyprian to goście i środowej inauguracji Festiwalu.

O godz. 18.00 w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni obejrzymy reportaż Moniki Meleń „Cześć, jestem Wiktor”. Opowieść o młodym mężczyźnie z mózgowym porażeniem dziecięcym, który mówi o sobie, że pisze, gra, komponuje i…cieszy się życiem. Mimo trudności wynikających z niepełnosprawności ambitnie dąży do spełnienia swoich marzeń,

pojawia się w różnych miejscach i dzieli się swoimi talentami, a także wielką siłą i radością życia. Podróżuje, pisze wiersze i tworzy muzykę.

Wydał trzy zbiory swoich tekstów oraz autorską płytę. W pracach nad albumem wsparli go Krzysztof Filus i Robert Kasprzycki, których również usłyszymy w Bochni.

Kolejnym gościem, którego poznamy będzie Arkadiusz Cyprian. Po niefortunnym skoku do wody złamał kręgosłup, w konsekwencji czego doznał paraliżu kończyn dolnych i górnych.

Odnalazł się w malarstwie, które stało się jego sposobem na życie. Maluje ustami, a to co kocha najbardziej to malowanie pejzaży i elementów martwej natury. W hali odbędzie się wernisaż jego prac oraz pokaz techniki malowania. Po zakończeniu festiwalu wystawa zostanie przeniesiona do Galerii Kopalnia Sztuki Bochnia.
Inaugurację festiwalu zakończy muzyczna puenta w wykonaniu Wojtka Sokolnickiego – jurora poprzedniej i 16. edycji festiwalu.
Artysta wykonuje najsłynniejsze tenorowe arie, występował niemalże na wszystkich scenach w Polsce i zagranicą. Juror Międzynarodowego Konkursu Kameralistyki w Tajlandii, zwycięzca Konkursu Tenorów organizowanego przez Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie. Oprócz występów solowych działa jako producent Opera Night Group. Jest współtwórcą grupy Tre
Voci – Tenorzy.

Sponsor Generalny: Dan Dav,

Sponsorzy Wspierający: Urząd Miasta w Bochni, Starostwo Powiatowe w Bochni, MPL Services, Katmandu, Werner Kenkel, Mabuchi Motor Poland

Sponsorzy: Stalprodukt SA., Galeria Rondo, Farmer, Igloo, Wydawnictwo REGIS, Camlew Studio, ART-Sklep, Regis Food Technology, Planeta Kawy, Restauracja Zalesie, Komputeria.eu, FANSport, BZUK, Społem Bochnia, Air-Tech-Bud, Studio Reklamy Akces, MOSIR Bochnia, MDK Bochnia, Hal-Mont, Pizzeria Leonardo, Kompleks hotelowo-restauracyjny Panorama, Gospoda nad Rabą, Kopalnia Sztuki Bochnia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra