- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W czwartek w kinie „Regis” „Kobieta na dachu” z rewelacyjną rolą Doroty Pomykały

- REKLAMA -

DKF „Maciste” zaprasza 22 czerwca (godz. 19.00) na ostatnie przed wakacjami spotkanie. Tym razem obejrzymy polską produkcję:  „Kobieta na dachu” z rewelacyjną rolą Doroty Pomykały.

„Kobieta na dachu” to poruszający film stworzony przez kobiety, w tym reżyserkę i scenarzystkę Annę Jadowską, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która nieoczekiwanie dokonuje napadu na bank.

Film został doceniony przez krytyków i nagrodzony na założonym przez Roberta De Niro Tribeca Film Festival, również podczas ostatniej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, czy niedawno na festiwalu OFF CAMERA.

Prelekcję przed pokazem wygłosi dziennikarka filmowa – Dagmara Romanowska.

Anna Jadowska stworzyła znakomity film – druzgocący, osobisty, pełen nadziei i zajmującej rozrywki, zawierający kilka niezapomnianych, dramatycznych scen. To bez wątpienia prawdziwy tour de force Doroty Pomykały, która jest obecna prawie w każdej scenie. Autentycznie żyje i oddycha postacią Miry. /Paul Struthers, dyrektor programowy Tribeca Film Festival/

Wierzę, że ten film może pomóc wielu ludziom, zwłaszcza kobietom, odnaleźć iskrę, która zapoczątkuje zmianę. Dorota Pomykała daje wybitny występ zasługujący na tuziny nagród. To rola jej życia. /Karol Barzowski, Onet.pl/

Treść filmu:

Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych – mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Czy wydarzenie to pozwoli, by Mirka spojrzała na swoje życie z innej perspektywy?

  • Bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
  • Organizatorzy: DKF „Maciste”, kino Regis, Miejski Dom Kultury
  • Działalność DKF „Maciste” współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra