- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W czwartek w DKF Maciste – „Monos”. Początek seansu godz. 19

- REKLAMA -

10 września (godz. 19.00) DKF Maciste zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie. Zobaczymy jedno z najciekawszych odkryć filmowych 2019 roku – film „Monos” w reżyserii Alejandro Landesa.

Prelekcję przed filmem wygłosi dr Maciej Stroiński.

„Kinowy atak serca. Zdumiewający” /Alejandro González Iñárritu/

Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki gdzieś w górach w Ameryce Południowej, pośród zjawiskowo sfilmowanych, soczystych i dzikich krajobrazów. Tajemnicza „Organizacja” daje im rozkazy przez radio, przydziela im krowę Shakirę, karabiny maszynowe do zabawy i pozwala na rytualne orgie po dniu ćwiczeń wojskowych.

Kiedy przypadkowo ginie Shakira, zaczyna się walka o przywództwo w oddziale, który musi uciekać z gór do amazońskiej dżungli. Chaos i napięcie, które towarzyszyło nastolatkom zamienia się w brutalną walkę o przetrwanie w otoczeniu i nastroju przypominającym „Czas apokalipsy”.

Zakładniczka wyczuwa szansę na ucieczkę, a oddział niszczy radio i tym samym kontakt z „Organizacją”. Młodzi rebelianci przypominający rozbitków z „Władcy much” zostają sam na sam ze swoimi demonami. Przedzierają się przez tropikalny las, a śmierć podąża za nimi…

Hipnotyzującą atmosferę świetnie podkreśla ścieżka dźwiękowa Miki Levi. „Monos” zrobił furorę na festiwalach Sundance (Specjalna Nagroda Jury) i Berlinale 2019, gdzie „The Guardian” ogłosił film „największym okryciem” i określił go jako „młodzieżowy Czas Apokalipsy”. Dzieło Alejandro Landesa jest oficjalnym kolumbijskim kandydatem do Oscara.

——

  • MONOS /2019/10 września  /czwartek/ 2020, godz. 19.00
  • Kino Regis, ul. Regis 1
  • bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
  • Organizatorzy: DKF Maciste /Kino Regis/ Miejski Dom Kultury
  • Działalność “DKF Maciste” współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra