- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

„Ta nasza młodość” w wykonaniu Teatru Seniora Vesny zostanie wystawiona w Centrum Sztuki Mościce

- REKLAMA -

Już jutro, 14 listopada świętujemy Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym dniu w Centrum Sztuki Mościce o godzinie 16:00 odbędzie się Wielka Gala Teatralna z wystawieniem sztuki „Ta nasza młodość” w wykonaniu Teatru Seniora Vesny. Znakomite teksty Jana Jakuba Należytego, doskonała muzyka i nieoczekiwane zwroty akcji. Blisko 600 biletów zniknęło w mgnieniu oka!

Rzecz dzieje się na urodzinach seniorki Zosi, do której przychodzą przyjaciele i delektują się wspólnymi chwilami wartko rozmawiając o swoich rozterkach życiowych. To sielskie  spotkanie co jakiś czas przeplatane jest wspólnym śpiewaniem, do którego aktorzy angażują publiczność. Spotkanie kończy romantyczno – komediowa scena z nieoczekiwaną zmianą miejsc, brawurowo grana przez aktorów seniorów.

Teatralna impreza urodzinowa Zosi ze sceny zejdzie na widownię a nawet do FOYER, gdzie będzie słodki poczęstunek urodzinowy Stowarzyszenia Vesna, które świętuje w tym roku 10 lat działalności.

-To dla nas bardzo ważny dzień, ponieważ nasz teatr debiutuje na dużej scenie i w bardzo ważnym dla nas roku świętowania jubileuszu 10 lat Vesny- mówi Bożena Malaga-Wrona, Prezes Zarządu Vesny i pomysłodawczyni Wielkiej Gali Teatralnej.

– Nasi aktorzy seniorzy wspierani są przez doświadczonego aktora i reżysera Mariusza Szaforza oraz muzyka-pianistę Piotra Kaczorowskiego – dodaje Bożena Malaga-Wrona, podkreślając, że sztuka „Ta nasza młodość” napisana została specjalnie dla Teatru Seniora Vesny przez Jana Jakuba Należytego.

Organizatorami są Przedsiębiorstwo Społeczne Vesna, Uniwersytet Ludowy Naturoterapii w Krainie Vesny i Centrum Sztuki Mościce.

Zadanie jest realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz ze środków Rządowego Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra