- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Powitanie Lata w Rzezawie z Kapelą Ciupaga DUŻO ZDJĘĆ

Fot. Gmina Rzezawa
- REKLAMA -

W Rzezawie przywitano wakacje z przytupem. W sobotę (25 czerwca) na rzezawskim Ryneczku odbyło się Powitanie Lata. Imprezę pełną atrakcji zakończył świetny koncert Kapeli Ciupaga.

W sobotę w Rzezawie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Miłośników ponadczasowych hitów rockowych na pewno zachwycił występ Łukasza „Struny” Kornasia wraz z zespołem. Wokalistę i konferansjera, który jednocześnie prowadził sobotnie wydarzenie w Rzezawie, szeroka publiczność może kojarzyć z programu „Szansa na Sukces”.

Osoby, które bardziej cenią folklor były pod ogromnym wrażeniem występu Kapeli Ciupaga, która zagrała na finał tegorocznego Powitania Lata. Zespół w swoim repertuarze ma zarówno melodie ludowe z okolic Łącka i Sądecczyzny, jak i bardzo żywiołowe utwory folkowe inspirowane klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi, czy rumuńskimi. Połączenie muzyki, którą wykonują oraz ich góralskich temperamentów powoduje, że na scenie jest prawdziwy ogień, co sprawia, że na ich koncertach bawią się doskonale nawet takie osoby, które na co dzień preferują zupełne inny rodzaj muzyki.  

Znakomity koncert podczas Powitania Lata dała również Orkiestra Dęta Okulice pod batutą Mariusza Kurnika, która jest znakomitą wizytówką Gminy Rzezawa.

Podczas Powitania Lata na wszystkich uczestników imprezy oprócz atrakcji muzycznych czekała również prawdziwa uczta kulinarna. Za taką trzeba uznać degustację potraw regionalnych, które zostały przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Rzezawa. Na stołach znalazły się dziesiątki wspaniałych potraw, które każdy mógł bezpłatnie degustować.

Podczas sobotniej imprezy wszyscy chętni mogli ponadto w specjalnym namiocie Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rzezawie wykonać podstawowe badania, między innymi zmierzyć sobie ciśnienie oraz cukier.

Ciekawe było również stoisko z rękodziełem artystycznym. Można było podziwiać tam wytwory prac pań zajmujących się taką dziedziną sztuki. Wśród produktów ręcznie robionych były m.in. obrusy i serwetki.

Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Animatorzy przygotowali dla nich wiele ciekawych zabaw. Dzieci mogły skorzystać ponadto z wesołego miasteczka i poskakać na tzw. dmuchańcach.

Organizatorami Powitania Lata był Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra