- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

NOWY WIŚNICZ. XX Festiwal „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”

- REKLAMA -

Burmistrz Nowego Wiśnicza oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu zapraszają do udziału w XX edycji Festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”.

Sięgając do krótkiej, bo zaledwie 20-letniej historii festiwalu, z łatwością dostrzeżemy, że pieśni patriotyczne i żołnierskie, które stały się naszym tworzywem twórczości artystycznej, to najpiękniejsze skarby naszej kultury narodowej.

Jednocześnie są wielkim świadectwem historii i zapisem losów naszego narodu. Tworzone pod wpływem uczuć i emocji, towarzyszyły Polakom w różnych momentach historii – jednoczyły w chwilach zagrożenia, w latach niewoli broniły przed wynarodowieniem, bowiem poprzez konkretną treść niosły przesłanie, nadzieję i wiarę w lepsze jutro.

Biorąc pod uwagę, że festiwal niezmiennie przyjmuje formę przedsięwzięcia kulturalno-edukacyjnego, adresowanego do społeczności Województwa Małopolskiego, a ideą tego konkursu jest propagowanie wartości patriotycznych oraz popularyzowanie historii w przystępny i przyjemny sposób, zachęcamy, aby uczestnicy przygotowując się do konkursu, równocześnie zagłębiali się w genezę powstania utworów.

Odkrywanie historii małej i dużej Ojczyzny to niezwykła podróż po dziejach naszego kraju. Przynosi wymierne, edukacyjne efekty, wzmacnia tożsamość kulturową, więzi rodzinne oraz daje wiele radość i satysfakcji.

Instytucjom i organizacjom delegującym uczestników na Festiwal, organizatorzy proponują przeprowadzenie kameralnych przesłuchań konkursowych, które pozwolą przygotować uczestników do festiwalowych eliminacji.

Przesłuchania festiwalowe zaplanowano na 3 listopada (czwartek), a wyłonieni laureaci wystąpią w Koncercie festiwalowym  11 listopada 2022 roku, w sali Rycerskiej Wiśnickiego Zamku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra