Kultura

Nowy Wiśnicz. W ramach Erasmusa+ nakręcili dwie etiudy

Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu wspólnie z Instytutem Rzemiosła i Wzornictwa Lybecker w Raahe zakończyło realizację projektu w ramach programu Erasmus+ pt: „ Animacja i TIK jako nowa jakość wspomagania edukacji o dziedzictwie kulturowym Polski i Finlandii”.

W projekcie wzięło udział 16 uczniów oraz 4 nauczycieli, którzy pracowali w dwóch międzynarodowych grupach. W ramach projektu, który rozpoczął się we wrześniu 2017 r. Finowie przyjechali do Nowego Wiśnicza, uczniowie wiśnickiego Plastyka przebywali też w Finlandii.

Projekt koncentrował się na wyprodukowaniu 2 etiud filmowych na bazie legend regionalnych metodą animacji poklatkowej oraz filmów„Making of” dokumentujących wspólną pracę uczniów.

W trakcie mobilności odbyły się warsztaty z animacji prowadzone przez Wiolettę Sowę, znanego reżysera filmów animowanych.
Innowacyjne praktyki zostały skierowane również do uczniów szkół podstawowych w Nowym Wiśniczu i Raahe.

Efektem tych jednodniowych warsztatów prowadzonych przez międzynarodowe grupy i późniejszych działań w pracowni multimedialnej Liceum Plastycznego są cztery małe etiudy filmowe.

W ramach Dnia Erasmusa odbył się pokaz etiud filmowych, filmów „Making of” i dokumentacji zdjęciowej.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra