- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Na przekór pandemii! „Kulturalne Granie 2021” – WIDEO

- REKLAMA -

Blisko trzydziestu wykonawców wzięło udział w projekcie „Kulturalne granie” zrealizowanym przez MDK w Bochni. To młodzi, ale też nieco starsi, uznani bocheńscy muzycy, współpracujący z domem kultury. W ramach projektu nagrano koncert, którego prezentacja odbyła się w czwartek w kinie „Regis”.

Do współpracy MDK zaprosił bocheńskich muzyków stanowiących zespoły PiS oraz Projekt Furman, a także zdobywczynię tytułu Młody Talent 2020. Oczywistym było uczestnictwo instruktorów i ich uczniów – wokalistów, gitarzystów, perkusistów, którzy tylko dzięki temu przedsięwzięciu mogli przychodzić na zajęcia do wciąż przecież zamkniętego Domu Kultury – na próby do koncertu online.

-W ten sposób pandemia niejako wymogła uwiecznienie, zarejestrowanie naszej pracy, a raczej jej efektów – mówi Anna Kocot-Maciuszek dyrektor domu kultury. – Przygotowania do nagrań spowodowały także współpracę uczniów poszczególnych instruktorów, którzy stworzyli sekcje-zespoły wokalno-muzyczne, wspierane na gitarze basowej przez Pawła Lekkiego muzyka z Miejskiego Domu Kultury.

Dzieci i młodzież do nagrań przygotowali instruktorzy: wokalistów – Beata Ryś, gitarzystów – Bartłomiej Rajski, perkusistów – Sławomir Puka, tych dwóch ostatnich zobaczyć można na nagraniach, Beata Ryś wspierała wokalistów z tak zwanego offu.

Ogółem w nagraniu uczestniczyło 29 wykonawców. Nagrano 14 utworów. Wszystkie dostępne są na kanale MSK w serwisie youtube.

Nazwiska osób zaangażowanych w tę produkcję zamieszczono na końcu każdego utworu, trzeba podkreślić, że jest to realizacja na wskroś bocheńska: nie tylko ze względu na dobór artystów. Rejestrację i mastering dźwięku oraz rejestrację i produkcję obrazu również powierzono specjalistom z Bochni i Bocheńszczyzny. Za dźwięk odpowiada Piotr Lekki muzyk, właściciel studia KWART, za obraz Dawid Halota prowadzący w Trzcianie firmę DH Film.

ZOBACZ CAŁY KONCERT

Produkcja dźwięku Piotr Lekki Studio KWART, produkcja obrazu Dawid Halota DH FILM. Za rejestrację dźwięku odpowiadali: Piotr Krogulec „Szacun”, Karol Czesak, natomiast za kamerami stanęli: Dawid Halota, Łukasz Opaliński i Dominik Rogóż.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra