- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Młodzi ludzie nakręcili film o wirusie ZDJĘCIA, WIDEO

- REKLAMA -

Dezynfekatorzy” to tytuł filmu, który powstał dzięki projektowi „Światła, kamera, akcja – warsztaty filmowe dla młodzieży”, stworzonemu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021-Małopolska, realizowanemu dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury jako regionalna edycja ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura oraz dzięki środkom z budżetu Województwa Małopolskiego.

Projekt realizowany był w okresie od 22 września do 16 października 2020 r. w Wiejskim Domu Kultury w Łapczycy.

Młodzi adepci sztuki filmowej poznawali tajniki tworzenia filmu. Następnie wspólnymi siłami stworzyli scenariusz własnej opowieści, wcielili się w role aktorów, reżyserów, operatorów kamery i dźwiękowców.

Warsztaty poprowadził Michał Kołdras, filmoznawca z zawodu i zamiłowania. Po nagraniach nadszedł czas na montaż opracowanego materiału, przygotowanie zaproszeń i plakatów na premierę tego wydarzenia.

Osią całej historii okazała się obecna sytuacja panująca w kraju i na świecie. Film „Dezynfekatorzy” z przymrużeniem oka opowiada o świecie dotkniętym pandemią i walce z potężnym wirusem.

Mimo pozostawienia młodym ludziom pełnej swobody przy doborze tematu filmu, okazało się, że czują oni potrzebę rozprawienia się na swój sposób z tym, co ich w ostatnim czasie tak mocno dotyka, ogranicza, czasem przeraża lub śmieszy.

Niestety, po raz kolejny wirus pokrzyżował nasze zamierzenia i zaplanowania na 16 października premiera filmu musiała zostać przeniesiona do sieci, z uwagi na liczne obostrzenia na naszym terenie i zaostrzony reżim sanitarny.

KLIKNIJ I ZOBACZ FILM

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra