- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Konkurs plastyczny w MDK. Tym razem trzeba wykonać kolaż

- REKLAMA -

Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na kolaż. Tematyka prac dowolna, natomiast w pracę należy wkomponować słownie jej temat. Szczegóły na stronie bocheńskiego MDK-u.

Słowo „kolaż” (collage) pochodzi od francuskiego czasownika coller (sklejać). Oznacza technikę plastyczną polegającą na wprowadzeniu do kompozycji obrazu różnych materiałów i tworzyw. Technikę tę (znaną już w starożytnych Chinach) wprowadzili do sztuki współczesnej kubiści ale była też chętnie stosowana przez futurystów, surrealistów, dadaistów i konstruktywistów.

Wklejali oni w swoje obrazy kawałki tektury, gazet, tkanin czy drobne przedmioty codziennego użytku. Czasem łączyli je z tradycyjnymi technikami plastycznymi jak malarstwo, rysunek, grafika. Słowo „kolaż” weszło do języka potocznego i oznacza „zlepek, mieszankę, łączenie czegoś pozornie do siebie nie pasującego”.

Proponujemy zabawę różnymi materiałami, strukturami, fakturami naklejanymi na płótno lub sztywny papier koniecznie mocnym klejem, żeby zapewnić trwałość i efekt – zachęcają organizatorzy,

– Tematyka prac jest dowolna z abstrakcją włącznie – chodzi o pomysł i wrażenie artystyczne. Można też łączyć w jednej pracy kilka technik plastycznych. Praca powinna mieć wkomponowany słownie temat.

Prace płaskie w formacie A4, A3, A2 należy złożyć w sekretariacie MDK do 30 października 2020 r. wraz z kartą zgłoszeniową. Szczegóły w regulaminie zamieszczonym na stronie www.mdk.bochnia.pl

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra