- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W niedzielę Jakub Kuszlik zagra w koncercie finałowym na 770-lecie lokacji Bochni

3 marca 2024 roku o godzinie 16 w hali widowiskowo-sportowej odbędzie się koncert finałowy jubileuszu 770-lecia nadania Bochni praw miejskich.

Koncert ten ma w swym zamyśle promować polską muzykę klasyczną oraz wywodzących się z Bochni i Małopolski muzyków zdobywających najwyższe laury w kraju i za granicą.

Do opracowania programu koncertu i jego wykonania zaproszono: Jakuba Kuszlika, Barbarę Furmańską, Marcina Furmańskiego, Macieja Koczura i Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej z dyrektorem generalnym Orkiestry Marcinem Klejdyszem.

Program:

 • Ignacy Feliks Dobrzyński – Uwertura do opery „Monbar czyli Flibustierowie” op. 30
 • Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11
 • Mieczysław Karłowicz – Poemat symfoniczny „Odwieczne Pieśni” op. 10
 • Mieczysław Karłowicz – pieśni do tekstów Kazimierza Tetmajera z op.1 i z op. 3

Wykonawcy:

 • Jakub Kuszlik – fortepian
 • Barbara Furmańska – śpiew
 • Marcin Furmański – śpiew
 • Maciej Koczur – dyrygent
 • Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Koncert odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, partnerami zaś AiFO Components oraz SUBARU (partner motoryzacyjny Akademii Beethovenowskiej).

Zobacz także:

O wykonawcach:


Jakub Kuszlik – bochnianin, absolwent klasy fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w bydgoskiej Akademii Muzycznej, zdobywca IV miejsca w XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim i nagrody za najlepsze wykonanie mazurków. Koncertuje w Polsce i na całym świecie Jest zdobywcą najwyższych miejsc w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach. Odznaczony przez Burmistrza Bochni tytułem Honorowy Ambasador Królewsko-Górniczego Miasta Bochni.

Barbara Furmańska, Marcin Furmański – córka z ojcem, bochnianie, szeroko znani nie tylko lokalnej publiczności. Oboje obdarzeni wspaniałymi, mocnymi głosami. Współpracują z wieloma muzykami i zespołami: Jackiem Królikiem, Jerzym Styczyńskim, Ryszardem Sygitowiczem, Grzegorzem Kupczykiem, Robertem Chojnackim, Mieczysławem Jureckim.

Maciej Koczur – bochnianin, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury dra hab. Pawła Przytockiego. Jest laureatem trzeciego miejsca oraz zdobywcą nagrody publiczności na „Wiener Schule” International Conducting Competition w Wiedniu. Obecnie jest pedagogiem Akademii Muzycznej w Łodzi, doktorantem na swojej macierzystej Akademii Muzycznej w Krakowie.


Marcin Klejdysz – bochnianin, dyrektor generalny Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec Roberta Kabary. Uczestnik wielu kursów mistrzowskich w kraju i za granicą. Od 2003 roku jest pierwszym koncertmistrzem, współautorem oraz szefem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Założona w 2003 roku orkiestra z Krakowa składa się z najbardziej uzdolnionych młodych talentów muzycznych w Polsce. Jest to jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia. Wysoką klasę orkiestry potwierdza współpraca z największymi autorytetami sztuki dyrygenckiej, kompozytorami i solistami, wśród których znaleźli się Krzysztof Penderecki, Jean-Luc Tingaud, Gabriel Chmura, Michał Dworzyński, Wolfgang Seeliger, Andreas Spering, Łukasz Borowicz, Cristiano Vasquez, Michał Klauza, Piotr Sułkowski.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  podatnik

  20 lutego 2024 godzina 19:27

  Na szczęście to już ostatnia darmowa imprezka dla odchodzącego w niepamięć burmiSzcza

  • Avatar

   KONCERT I ODNIESIENIA

   03 marca 2024 godzina 03:51

   Ależ mi SZCZEście. Chyba nie warto dążyć do takiego SZCZEścia bo może obrócić się w nieSZCZEście. „Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga, Łam czego rozum nie złamie! Młodości! orla twych lotów potęga,Jako piorun twoje ramie! To urywek z „Ody do młodości” Adama Mickiewicza. Z nostalgią oddaję się tej lekturze a wtedy świat nie wydaje się taki „czarny”. Poeta kończy utwór słowami :”Pryskają nieczułe lody,
   I przesądy, światło ćmiące…,Witaj jutrzenko swobody, Zbawienia za tobą słońce!” Zawsze po nocy przychodzi dzień i ponownie noc. Ja się tym nie zrażam gdyż takie są koleje losu i dosięgają każdego z nas. Staram się wielokrotnie czytać Ten utwór gdyż wskazuje na kontrast między „młodością i starością” i zawiera wiele innych wartościowych wskazówek odnoszących się do życia zwracając szczególną uwagę na szacunek do innych. Serdecznie Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra