- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Finisaż wystawy grafiki Adama Libery

- REKLAMA -

Biblioteka, przy współpracy z Galerią Kopalnia Sztuki Bochnia zapraszają na finisaż wystawy grafiki Adama Libery, w piątek 17 lutego godz. 17.30, sala klubu Biblioteki, I p.

Adam Libera – ukończył studia magisterskie na kierunku grafik komputerowy o specjalizacji grafiki reklamowej. Jednak zawsze bliższa była mu twórczość artystyczna niż komercyjna. Próbując odszukać siebie, wśród stosu szkiców, wydruków i farb, ostatecznie poświęcił się malarstwu olejnemu i grafice warsztatowej.

Zafascynowany możliwościami tworzenia własnego, nowego świata, pochłonięty bezmiarem wyobraźni, realizuje się najczęściej w dużego i średniego formatu obrazach. Tematyką przez niego przedstawianą jest głównie surrealistyczny świat, często zanurzony w rozmywającej się, lekko sennej i mglistej przestrzeni. Autorytetami, ale i inspiracją dla autora są między innymi: Salvador Dali, William Turner czy Vincent van Gogh, szuka także inspiracji wśród współczesnych twórców.

Miłośnik przyrody, sporo także fotografuje. Dotychczas prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Bochni, Krakowie i Trogirze (Chorwacja). W bocheńskiej Bibliotece prezentuje różnorodne prace: obrazy i grafiki, wykonane kilkoma technikami, często połączone wspólnym motywem.

Podczas finisażu zainteresowani pracami Adama Libery będą mieli nieczęstą okazję usłyszeć autorski komentarz do wystawy, dowiedzieć się jak wygląda proces tworzenia, które techniki preferuje artysta…, porozmawiać o sztuce.

Osoby chcące lepiej poznać twórczość artysty mogą odwiedzić jego stronę internetową: www.adamlibera.pl , Instagrama (adam_libera), oraz Facebooka (@adamliberamaluje).

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra