- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Europejska porcelanowa ekstraklasa! Nowa ekspozycja w bocheńskim Muzeum im. St. Fischera

- REKLAMA -

Z pewnością nie tylko miłośników porcelany zachwycą porcelanowe cuda, które już teraz można obejrzeć w Sali Portretowej Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni.

Jej wystrój od lat 80. XX w. w znacznej mierze kształtują przedmioty ofiarowane przez Annę Schlang – wnuczkę Ferdynanda Maissa, burmistrza Bochni w latach 1896-1918.

Są to meble, obrazy i właśnie porcelana. Kilka lat temu Anna Schlang i jej małżonek Norbert Schlang, mieszkający w Wiedniu, ofiarowali muzeum dar wyjątkowy – piękną i wartościową kolekcję porcelany europejskiej, którą placówka będzie stopniowo udostępniać.

-Na razie przygotowaliśmy kilka gablot w Sali Portretowej. Niebawem planujemy rozwinięcie ekspozycji w naszej Galerii „Strych Muzealny” w formie dużej wystawy czasowej. Obejmie ona również inne przedmioty przekazane przez darczyńców – obrazy i przedmioty rzemiosła artystycznego. Jesteśmy przekonani, że po pierwsze zaskoczy Państwa zarówno artystyczna finezja i szlachetne piękno porcelany, jak i walory antykwaryczne wielu eksponatów. Niektóre to naprawdę europejska ekstraklasa – zachęcają bocheńscy muzealnicy

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra