- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Dziś w kinie Regis „Bochnia jak malowanie… – miasto na obrazach” prezentacja Jana Flaszy

- REKLAMA -

„Bochnia jak malowanie… – miasto na obrazach” to tytuł prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Jana Flaszę, którą – opatrzoną komentarzem autora, będzie można obejrzeć dziś o godz. 19 w dużej sali kina Regis.

Na wirtualną wędrówkę po artystycznych widokach miasta, poprzez obrazy znajdujące się w zbiorach Muzeum im. Stanisława Fischera zabiorą m.in.: Ludwik Stasiak, Marcin Samlicki, Bogusław Serwin, Tadeusz Stasiak, Franciszek Mollo, Mieczysław Serwin-Oracki, Kazimierz Gulik, Stanisław Fischer, Walerian Kasprzyk, Ludwik Goslar, Ryszard Gruber, Mirosław Orzechowski i inni.

Zobaczymy nasze miasto oczyma artystów, którzy zabiorą nas do miejsc uznanych przez nich za warte uwiecznienia, które darzyli szczególnym sentymentem, lub uznawali za ważne dla lokalnego dziedzictwa kulturowego i tożsamości. Obrazy opatrzone zostaną komentarzem Jana Flaszy – erudyty, znakomitego znawcy dorobku malarzy bocheńskich i samego miasta, autora książki „Bochnia. Przewodnik po mieście” która doczekała się trzech wydań.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra