- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Dobra wiadomość dla kinomanów. Ruszyła wirtualna sala kina „Regis”

- REKLAMA -

Od dziś widzowie spragnieni filmów studyjnych mogą zobaczyć je, nie wychodząc z domu. Stowarzyszenie Sieci Kin Studyjnych wraz z kilkudziesięcioma kinami w Polsce postanowiło wyjść naprzeciw sytuacji spowodowanej epidemią COVID-19 i utworzyło platformę MOJEeKINO.PL.

Platforma zapewnia dostęp –  póki co – do kilkudziesięciu pozycji filmowych – filmów niedawno granych w kinach, ale też premier filmowych. Repertuar będzie systematycznie zmieniany i wzbogacany nie tylko o filmy, ale też o przeglądy i festiwale filmowe oraz spotkania z twórcami.

Aby zobaczyć film wystarczy wejść bezpośrednio na platformę MOJEeKINO.PL  z listy kin wybierając swoje ulubione kino, sugerujemy Regis – część pieniędzy z biletu wróci do Bochni.  Można też wejść  z poziomu strony domowej kina. Bezpośredni link to: https://mojeekino.pl/show/kino-regis-bochnia

Cena biletu na film jest taka sama w całej Polsce.

Platforma wystartowała dziś o godz. 16.00

Do momentu otwarcia kin platforma będzie miejscem, gdzie widz spragniony filmów studyjnych wciąż będzie miał do nich legalny dostęp. W dalszej perspektywie będzie dodatkowym polem życia filmu – zaraz po tym jak dany obraz zejdzie z ekranów kin – a nie będzie go jeszcze na tradycyjnym VOD czy na serwisach streamingowych.

MOJEeKINO.PL to bardzo świeży projekt, prosimy więc sygnalizować wszelkie problemy techniczne i trzymać kciuki.

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra