- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

DKF w Bochni: W czwartek „Jeźdźcy sprawiedliwości”

- REKLAMA -

DKF „Maciste” zaprasza w czwartek o godz. 19.00 na ostatnie w tym roku spotkanie. Obejrzymy nowy film – zdobywcy Oscara – Andersa Thomasa Jensena zatytułowany „Jeźdźcy sprawiedliwości”. W głównej roli zobaczymy jednego z najbardziej rozpoznawalnych duńskich aktorów na świecie – Madsa Mikkelsena.

Film Andersa Thomasa Jensena, reżysera wielokrotnie nagradzanych przez publiczność „Jabłek Adama”, to trzymające w napięciu skandynawskie kino sensacyjne, w którym nie brak ciętego humoru i w którym nic nie dzieje się przypadkiem.

Prelekcje przed filmem wygłosi dr Maciej Stroiński.

Świetne aktorstwo, ciekawa intryga z dobrym twistem i znakomita reżyseria Jensena sprawiają, że to obraz warty zapamiętania i powtórzenia. /Norbert Zaskórski, naEKRANIE/

Opis filmu:

Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu… kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet!

Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jest prawdą, a tym, co stanowi tylko pasujący element układanki.

Reżyser:

Zdobywca wielu nagród Anders Thomas Jensen jest jednym z najbardziej znanych duńskich scenarzystów i reżyserów. Jensen słynie z tworzenia wyjątkowego kinowego wszechświata, pełnego czarnego humoru i barwnych, kontrastowych postaci. Wyreżyserował popularne filmy „Mężczyźni i kurczaki” (2015), „Jabłka Adama” (2005), „Zieloni rzeźnicy” (2003) czy kultowe „Błyskające światła” (2000). Anders Thomas Jensen doskonale radzi sobie też w roli scenarzysty. Pracował przy wielu duńskich produkcjach, między innymi współpracując z Susanne Bier, Lone Scherfig, Sørenem Kraghem-Jacobsenem i Nikolajem Arcelem. Jensen napisał scenariusze do filmów Susanne Bier – „Wesele w Sorento” (2012), a także do nagrodzonego Oscarem „W lepszym świecie” (2010). Cztery lata wcześniej ten sam duet stworzył nominowany do Oscara film „Tuż po weselu” (2006). Anders Thomas Jensen jest autorem scenariuszy wielu innych filmów, takich jak „Daniel” (2019), „Alle for to” (2012), „Księżna” (2008), „Król Słońca” (2005) czy „W mroku” (2005). W 2003 roku został uhonorowany nagrodą Bodil za wkład w rozwój duńskiego kina. Przez lata kariery wsławił się licznymi filmami fabularnymi należącymi do różnych gatunków. Przełomem był rok 1999, kiedy zdobył Oscara za film krótkometrażowy „Valgaften”. Sukces ten poprzedziły dwie wcześniejsze nominacje do Nagrody Akademii dla jego filmów krótkometrażowych „Wolfgang” (1997)  oraz „Ernst i światłość” (1996).

  • JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI  /2020/
  • 9 grudnia /czwartek/ 2021, godz. 19.00
  • Kino Regis, ul. Regis 1
  • Bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
  • Organizatorzy: DKF Maciste/Kino Regis/Miejski Dom Kultury
  • Działalność DKF „Maciste” współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra