Kultura

Brzesko. Wieczór z dokumentem w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym

18 września o godz. 18, w sali audytoryjnej RCKB odbędzie się przegląd filmowy zatytułowany „Wieczór z dokumentem”, podczas którego zostaną zaprezentowane materiały zrealizowane przez studio.pl.

W czasie spotkania odbędzie się projekcja trzech filmów przygotowanych przez znanego już brzeskiej publiczności reżysera i miłośnika historii Marka Kołdrasa.

W zaprezentowanych materiałach nie zabraknie nawiązań do lokalnej historii i kultury. Pierwszy z dokumentów dotyczyć będzie historii zamku w Dębnie i 40-letniej działalności mieszczącego się w nim oddziału Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Kolejny film – „Osobliwości Armenii”, przybliży widzom zabytki, przyrodę i kulturę tego malowniczego kraju. Na koniec wyświetlony zostanie film o jednym z brzeskich artystów – malarzu, grafiku i projektancie Januszu „Tobim” Pacewiczu.

Uzupełnieniem prezentowanych dokumentów filmowych będzie panel dyskusyjny oraz koncert muzyki filmowej w wykonaniu Grzegorza Hajduka.

Wstęp na spotkanie będzie wolny.

Filmy

40 lat Muzeum w Dębnie – w związku z jubileuszem placówki na zlecenie Muzeum Okręgowego powstał materiał o historii dębińskiego zamku i różnych obszarach aktywności Muzeum.

Osobliwości Armenii – wybór materiałów poświęconych zabytkom, kulturze i przyrodzie kraju, do którego wyprawy propaguje narrator materiałów Paweł Krysa – historyk, etnograf i pasjonat podróży.

ŚWITAŁO I MROK. Janusz „Tobi” Pacewicz – prezentacja twórczości oraz opowieść o grafiku i projektancie, jednym z najważniejszych brzeskich artystów XX wieku.

W programie wieczoru także muzyka filmowa na żywo w wykonaniu Grzegorza Hajduka i rozmowy na temat prezentowanych materiałów.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra