Kultura

Brzesko Okocim Festiwal. Dziś Jose Torres, w sobotę Strauss Symphonic Orchestra, a w niedzielę Dżem

fot. Dżem

Sporo będzie się działo w Brzesku w ramach Brzesko Okocim Festiwal. W piątek w parku przy Pałacu Goetzów Okocimskich zaplanowano koncert Jose Torresa z zespołem Havana Dreams, w sobotę na brzeskim Rynku zagra Strauss Symphonic Orchestra, a w niedzielę na Placu Kazimierza Dżem.

  • 14 czerwca w parku przy pałacu Goetzów Okocimskich odbędzie się koncert Jose Torresa z zespołem Havana Dreams. Początek koncertu o godzinie 18.00.
    Jose Torres to pochodzący z Kuby artysta, wirtuoz instrumentów perkusyjnych od wielu lat mieszka w Polsce. Występując od ponad 25 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, grupą Maanam, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych – Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. Brał udział w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców a także w nagraniach muzyki filmowej, m.in. „Krew i wino” z Jackiem Nicholsonem, „Bandyta”, „Prawo ojca”. Od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii „instrumenty perkusyjne”, którą corocznie organizuje najstarsze i najbardziej renomowane czasopismo muzyczne „Jazz Forum”.
  • 15 czerwca na brzeskim Rynku zagra Strauss Symphonic Orchestra, początek koncertu o godzinie 21.00. Widzowie koncertu wysłuchają utworów Johanna Strausa, Gioachino Rossiniego, Franza Lehara, Georga Bizeta, Antniego Dvoraka i Giuseppe Verdiego.
  • 16 czerwca na Placu Kazimierza Wielkiego, od godziny 15.15 rozpocznie się cykl muzycznych imprez, którym towarzyszyć będą warsztaty artystyczne, bazar indyjski, organizatorzy przygotowali także konkursy i niespodzianki dla dzieci.
    O godzinie 14.00 w ogródku jordanowskim odbędzie się konkurs na najsympatyczniejszego psa, a na scenie przy Placu Kazimierza Wielkiego odbywać się będę koncerty. Wystąpią młodzi artyści z MOK, Flowers of Angels, zespoły Na Fakturę, Coco Afro, Hrabina Lulu. Na godzinę 21.00 zaplanowano koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Dżem, dwie godziny później odbędzie się pokaz pirotechniczno-laserowy.

Imprezy towarzyszące

  • 13 czerwca, w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym otwarta zostanie wystawa malarstwa Janusz Mytkowicza „Pół na pół”.
  • 14 czerwca, w pałacu Goetzów Okocimskich otwarta zostanie wystawa fotografii Małgorzaty Duśko-Shekar „Kuba 2007”.
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra