- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Borzęcin. Wiktor Dębiński został w tym roku mistrzem intelektu

Wiktor Dębiński i Krzysztof Wilkosz z ZSzP w Borzęcinie Dolnym
Fot. GOK w Borzęcinie
- REKLAMA -

Przedstawiciele czterech szkół podstawowych z terenu gminy Borzęcin wzięli udział w gminnym turnieju o tytuł „Mistrza intelektu”. Najlepszy w tym roku okazał się Wiktor Dębiński z Borzęcina Dolnego.

Organizatorem konkursu, który odbywa się już ponad 20 lat, jest Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Podczas zmagań uczniowie odpowiadają na przygotowane przez organizatorów pytania. Każda poprawna odpowiedź jest punktowana.

W tym roku, po trzech rundach konkursowych, najwięcej punktów zebrał Wiktor Dębiński – uczeń Zespół Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym. Tuż za nim uplasował się Krzysztof Wilkosz – również z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym, a trzecia była Natalia Wolsza z Zespołu Szkół i Przedszkola w Przyborowie.

Warto wyróżnić także Arkadiusza Kociołka – ucznia Zespołu Szkół i Przedszkola w Przyborowie oraz Amandę Pawlik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury, w którego składzie znaleźli się opiekunowie poszczególnych szkół.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe flakoniki i dyplomy, a zwycięzcy okazałe puchary i nagrody rzeczowe, których tradycyjnie fundatorem był Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

W konkursie udział wzięli uczniowie:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Górnym: Magdalena Knap, Julia Machalska, Joanna Rams, Julia Madej, Kamila Musiał pod opieką Doroty Lis.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym: Julita Kiczka, Amanda Pawlik, Krzysztof Wilkosz, Dominika Czesak, Wiktor Dębiński pod opieką Marii Zając.

Zespół Szkół i Przedszkola w Przyborowie: Bartosz Bolek, Jan Kossoń, Michał Rudek, Arkadiusz Kociołek, Natalia Wolsza pod opieką Bogdana Bilińskiego.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielczy: Luiza Pałka, Miłosz Marcinek, Jakub Potaczek, Jeremi Góral, Jakub Dubieniecki pod opieką Wiesławy Baryczka.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra