- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Borzęcin. Dorośli i dzieci zmierza się w królewskiej grze, dla najlepszych są nagrody

szachy
- REKLAMA -

W sobotę o godz. 10 w sali imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie zaplanowano Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-15. Organizatorami turnieju są: Małopolski Związek Szachowy w Krakowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Patronat  nad tym wydarzeniem sprawuje wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

Prawo gry w zawodach posiada każdy szachista bez względu na posiadaną kategorię szachową, przynależność klubową i miejsce zamieszkania.

– Zachęcamy wszystkich, którzy grają w szachy, do zmierzenia się w tym turnieju. System szwajcarski daje możliwość rywalizacji zarówno z arcymistrzami, jak i osobami o mniejszym dorobku szachowym. Partie szachowe rozgrywane będą w systemie szwajcarskim na dystansie 11 rund. Na najlepszych czekają nagrody finansowe oraz okazały puchar – mówi Piotr Kania dyrektor  z GOK  w Borzęcinie.

Zgłoszenia telefoniczne do mistrzostw przyjmuje Wiesław Kasperek  tel. 14 690-85-81 lub Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie tel. 14 684-60-13. Można zgłosić się także bezpośrednio przed turniejem.

Organizatorzy przygotowali wiele nagród, w tym nagrody pieniężne wynoszące odpowiednio: za I miejsce – 500 zł, za II miejsce – 400 zł, za III miejsce – 300 zł, za IV miejsce 250 zł, za V miejsce – 200 zł, za VI miejsce – 150 zł, za VII miejsce – 100 zł, za VIII miejsce – 50 zł. Dodatkowo zaplanowano nagrody dla najlepszych pań, zawodników w II i III kategorii szachowej, seniorów, juniorów do lat 18, juniorów młodszych do lat 12 oraz zawodników z gminy Borzęcin.

 

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra