Kultura

Bochnia. Wystawa na ekranie, tym razem Johannes Vermeer

Kino Regis / Miejski Dom Kultury zapraszają w najbliższy czwartek o godz. 19  na kolejny odcinek cyklu „Wystawa na ekranie”. Ekspozycja w The National Gallery w Londynie proponuje nowe spojrzenie na jednego z najbardziej zaskakujących i ciekawych artystów w historii – Johannesa Vermeera.

Galeria Narodowa zdecydowała skupić się na relacji Vermeera z muzyką. Jest to jeden z najbardziej popularnych tematów malarstwa holenderskiego i wiele mówi – poprzez ukazanych modeli – o ówczesnym społeczeństwie. Nowe badania, dokonane przy okazji tej wystawy, pokazały, jak zmieniająca się technika malarska i materiały wpływały na dzieła Vermeera. Narrator Tim Marlow wykracza poza ramy samej wystawy, by opowiedzieć całą historię życia Vermeera i przy okazji omówić szczegółowo wiele innych urzekających dzieł artysty.

Dla widzów, których zachwycił fabularny film „Dziewczyna z perłą” z 2003 roku z udziałem Colina Firtha i Scarlett Johansson, to okazja do pogłębienia swojej fascynacji życiem i twórczością Vermeera.

———-

Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku (90 minut)

/Wystawa na ekranie/ reż.: Phil Grabsky

4.04.2019, godz.19.00                                                                                                                                                                        

Kino Regis, duża sala, bilety: 20 zł.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra