Kultura

Bochnia. Koncerty, warsztaty, wystawy i spektakl, czyli „Trudna Kultura” w budynku dawnego banku

Mnóstwo ciekawych rzeczy będzie się działo w budynku dawnego banku przy ulicy Trudnej. Przez sześć dni od 17 do 22 grudnia obiekt wypełnią bocheńscy artyści, by pomóc dwóm podopiecznym fundacji Auxilium: Oliwierkowi Basińskiemu i Kubie Surmie.

Do spontanicznie zorganizowanej akcji cały czas przyłączają się kolejne osoby. Już na pewno wiadomo, że przez te kilka dni w budynku będzie można obejrzeć fotografie Pawła Klasy, Patryka Salamona, Katarzyny Bednarz i Katarzyny Piszczek, a także rzeźby Mirosława Malacy.

Będą też zajęcia z zumby, które poprowadzi Kinga Michór. W akcję włączy się również Kinga Magdoń z Rerum, Przedszkole Baśniowa Kraina, Słodka Babeczka i klub Bolka i Lolka działający przy SP nr 5 w Bochni.

W planach są pokazy rekonstrukcji historycznej w wykonaniu Krzysztofa Kasprzyka. W budynku przy Trudnej wystąpią też między innymi Mister R. oraz Paweł Lekki i Basia Furmańska. Będzie też spektakl przygotowany przez „Teatr Artystokracki” działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków.

W akcję włączy się Mateusz Nosek i Mariusz Wach, mistrz wagi ciężkiej, którzy organizują dla panów konkurs wyciskania.

Będą projekcje kinowe, pokój zabaw dla dzieci ze specjalnym torem przeszkód.

Atrakcji ma być jednak dużo więcej. Osoby zainteresowane przyłączeniem się do tej inicjatywy, która wesprze leczenie dwóch podopiecznych fundacji Auxilium mogą kontaktować się z jej organizatorami:

Mirosław Cibor – 606 368 345

Marcin Basiński – 574 371 929

Budynek przy ul. Trudnej, który przez lata był siedzibą jednego z bocheńskich banków zgodził się bezpłatnie udostępnić jego nowy właściciel Jan Wydro.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra