Kultura

Bochnia. Dzień Bibliotekarza z Teatrem Artystokrackim

Fot. Wojtek Salamon

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni zapraszają wszystkich bibliotekarzy, czytelników i przyjaciół Biblioteki, na spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza, które odbędzie się 7 maja o godz. 18 w sali klubu.

Dzień Bibliotekarza rozpoczyna obchodzony corocznie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2019 odbywa się pod hasłem: „#biblioteka”.

Dzień Bibliotekarza jest świetną okazją do pokazania pracy bibliotekarzy i znaczenia bocheńskiej biblioteki. Zaproszenia czytelnika i prezentacji jej różnorodnej działalności edukacyjno- kulturalnej, niekonwencjonalnej promocji książki i czytelnictwa oraz licznych, realizowanych przez bibliotekę projektów.

W tym roku gościem szczególnym będzie Teatr Artystokracki działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, pod kierunkiem Zofii Sitko i Doroty Korty.

Teatr ten to amatorska grupa teatralna, która w niekonwencjonalny sposób ukulturalnia mieszkańców miasta. Głównych jego celem jest ożywienie życia kulturalnego w Bochni. Jedną z form tej misji są okolicznościowe spektakle na różne okazje, występy, happeningi, niejednokrotnie spontaniczne. Dlatego nigdy nie wiemy, gdzie i kiedy pojawi się młodzież z teatru i czym nas zaskoczy. Jednego jednak jesteśmy pewni, Teatr Artystokracki wystąpi na święcie Dnia Bibliotekarza w bocheńskiej książnicy.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra